Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 06 26, 15:37

Paryžius: B.Johnsonas parodė susidomėjimą idėja dėl platesnės Europos bendruomenės

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas sekmadienį vykusiose derybose su prancūzų lyderiu Emmanueliu Macronu parodė susidomėjimą Prancūzijos idėja sukurti platesnę Europos politinę bendruomenę už Europos Sąjungos ribų, pranešė Eliziejaus rūmai.
Borisas Johnsonas
Borisas Johnsonas / „Scanpix“/AP nuotr.

Prancūzijos prezidentas E.Macronas, kalbėdamas apie šią idėją, matė „daug entuziazmo“ iš savo kolegos brito, kuris vadovavo savo šalies išstojimui iš ES, sakė Eliziejaus rūmų atstovas spaudai.

Jis pridūrė, kad esant platesnei bendruomenei, Britanija galėtų „vėl įsitraukti“ į bloko reikalus.

Prancūzijos prezidentas praėjusį mėnesį pareiškė, kad prireiks „dešimtmečių“, kol tokia kandidatė kaip Ukraina įstos į ES, ir pasiūlė prie bloko sukurti platesnę politinę demokratinių valstybių bendruomenę.

Savo kalboje, kur pasisakė už ES sutarties pakeitimus siekiant toliau stiprinti ES federalinę integraciją, E.Macronas pareiškė, jog blokas, „atsižvelgiant į jo integracijos lygį ir ambicijas“, negali būti vienintelė Europos organizacinė institucija.

„Mūsų istorinė pareiga... sukurti tai, ką šiandien norėčiau apibūdinti kaip Europos politinę bendruomenę“, – tada kalbėjo Prancūzijos vadovas.

„Ši nauja Europos organizacija leistų demokratinėms Europos valstybėms... rasti naują erdvę politiniam bendradarbiavimui, saugumui, bendradarbiavimui energetikos, transporto, investicijų, infrastruktūros, žmonių judėjimo srityse“, – nurodė E.Macronas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min