Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paryžius kritikuoja „nederamą“ ES komisarės kritiką dėl romų deportacijos

ES teisingumo komisarė Viviane Reding
AFP/„Scanpix“ nuotr. / ES teisingumo komisarė Viviane Reding
Šaltinis: BNS
0
A A

Prancūzijos Europos reikalų ministras trečiadienį pasmerkė Europos Sąjungos (ES) teisingumo komisarės Viviane Reding „nederamą“ kritiką, nukreiptą prieš Paryžiaus vykdomą romų deportaciją.

Ministras Pierre'as Lellouche'as pareiškė, kad V.Reding išsakytas Prancūzijos politikos romų atžvilgiu palyginimas su Antrojo pasaulinio karo metais vykusiu čigonų persekiojimu buvo „netaktas“.

„Toks jos padarytas netaktas yra nederamas“, – P.Lellouche'as sakė radijui RTL kitą dieną po komisarės Prancūzijai išsakytos kritikos ir grasinimų imtis teisinių veiksmų prieš Paryžių.

„Pakanka tokio jos tono – mano kantrybė turi ribas; taip nedera kalbėti su didžiąja valstybe“, – pridūrė jis.

V.Reding pareiškė esanti „pasibaisėjusi padėtimi, kuri sukūrė įspūdį, kad žmonės išvežami iš vienos Europos Sąjungos šalies vien dėl to, kad jie priklauso tam tikrai etninei mažumai“.

„Maniau, kad tokios padėties Europoje nebeteks patirti po Antrojo pasaulinio karo“, – pabrėžė komisarė. Ji taip pat perspėjo, kad Europos Komisija ketina imtis teisinių priemonių prieš Prancūziją.

„Esu Prancūzijos ministras, Prancūzijos pilietis, sūnus žmogaus, kuris kovėsi Laisvosios Prancūzijos pajėgose (prieš nacius), tad negaliu leisti poniai Reding sakyti, jog Prancūzija 2010 metais yra Viši Prancūzija“, – pareiškė P.Lellouche'as.

Antrojo pasaulinio karo metais dalį Prancūzijos kontroliavęs su naciais kolaboravęs Viši režimas leido išvežti į mirties stovyklas tūkstančius žydų, čigonų ir kitų „nepageidaujamų asmenų“.

„Pinigų dalijimas, lėktuvo bilietas į kilmės šalį Europos Sąjungoje – ne tas pats kaip mirties stovyklos, dujų kameros“, – pabrėžė P.Lellouche'as.

Ministras taip pat nurodė, kad kalbėjosi su V.Reding ir kad pasakė komisarei turįs vilties, kad „jausmai nustelbė jos mintis“.

Prancūzija šiemet repatrijavo jau daugiau nei tūkstantį čigonų, kurių dauguma buvo grąžinti į Rumuniją ir Bulgariją.

V.Reding ypač smerkė Paryžių dėl vieno nutekinto pranešimo, kuris „atvirai prieštarauja“ Prancūzijos ministrų patikinimams, kad vyriausybės veiksmai nėra specialiai nukreipti prieš etnines bendruomenes.

Rugsėjo 5 dieną policijos vadovams išsiuntinėtame pranešime sakoma, kad „per tris mėnesius turi būti išardytos 300 stovyklų arba neteisėtų gyvenviečių. Romų stovyklos yra prioritetas“. Šį dokumentą pasirašė Prancūzijos VRM administracijos vadovas.

„Komisijos atliekamas sutarčių sergėtojos vaidmuo tampa nepaprastai sudėtingas, jeigu nebegalime pasitikėti dviejų ministrų patikinimais, pateiktais per oficialų susitikimą, – antradienį pareiškė V.Reding. Tai nėra menkas nusižengimas... Turėdama vienuolikos metų darbo Komisijoje patirtį, galiu pasakyti dar daugiau: tai yra gėda.“

Prancūzija šiemet repatrijavo jau daugiau nei tūkstantį čigonų, kurių dauguma buvo grąžinti į Rumuniją ir Bulgariją.

Šiuos Paryžiaus veiksmus, kurie buvo suintensyvinti nuo rugpjūčio, įgyvendinant Prancūzijos prezidento Nicolas Sarkozy nusikalstamumo mažinimo politiką, pastarosiomis savaitėmis griežtai kritikavo tarptautinė bendruomenė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min