Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 19d. 14:19

Pasaulietiški danai galės tuoktis bažnyčioje be religijos

Vestuvės
Fotolia nuotr. / Vestuvės

Danų poros, trokštančios vestuvių bažnyčioje, tačiau – be religinio turinio, netrukus galės mainyti žiedus atnaujintame bažnyčios pastate, apsirengę pagal savo pageidavimus ir skambant jų pasirinktai muzikai.

„Civilinės santuokos registravimas trunka maždaug šešias minutes ir viskas. Nelabai romantiška“, – sakė Erikas Frodelundas, kuriam ir priklauso minima buvusi bažnyčia saloje įsikūrusiame Lohalso kaimelyje.

„Čia jie galės rengti ceremonijas tarp visų bažnyčios atributų, su muzika – iš esmės, kokia tik nori, – be religinio turinio“, – sakė jis.

Bažnyčioje yra išlikę Kristaus skulptūra, krikštykla, originalus altorius su kryžiais, originalūs klauptai ir žvakidės. Tačiau pagal pirkimo sutartį bažnyčios pastatą draudžiama naudoti religiniais tikslais.

Bažnyčioje, kuri prieš metus buvo nupirkta iš evangelikų liuteronų bendruomenės, yra išlikę Kristaus skulptūra, krikštykla, originalus altorius su kryžiais, originalūs klauptai ir žvakidės. Tačiau pagal pirkimo sutartį bažnyčios pastatą draudžiama naudoti religiniais tikslais.

„Kai parapijiečiai norėjo parduoti pastatą, vienas vietos statytojas norėjo paversti jį būstu. Bet aš pamaniau, jog būtų gėda, nes tai – ypatingas pastatas mūsų bendruomenėje“, – sakė E.Frodelundas.

Jis nemano, kad kyla kokių nors problemų civilinėms santuokoms vykti pastate, kuris atrodo kaip įprasta bažnyčia.

„Statula yra statula, ar ji būtų bažnyčioje, ar lauke, aikštėje. Pažvelkit į Romą. Tai paprasčiausiai mūsų daniško paveldo simboliai“, – sako E.Frodelundas, kuris nurodo, kad pirmąsias vestuves jo „bažnyčioje“ bus galima rengti kitų metų kovą.

„Vadinu tai kultūrine bažnyčia. Žmonės gali spręsti, tiksliai kokios nori santuokos ceremonijos, gali prijungti prie sistemos savo “iPhone„ ir paleisti savo mėgstamą muziką, gerti šampaną – iš esmės, kad ir kokios norėtų savo vestuvių ceremonijos, – kalba E.Frodelundas. – Galbūt žmonės nori susituokti vilkėdami narų kostiumus, su plaukmenimis ir visa kita, nes susipažino per nardymo atostogas, – na, nieko tokio“.

Langelando saloje, kurioje gyvena 13 tūkst. gyventojų, esanti E.Frodelundo vestuvių vietelė tikrai nėra vien vietinė.

„Pas mus į Langelandą tuoktis jau atvyksta daug vokiečių. Manau, kad tai pritrauks dar daugiau (žmonių) iš Vokietijos, Danijos ir kitų vietų“, – sakė jis.

Nors E.Frodelundas pagal kontraktą negali atskleisti, kiek sumokėjo už bažnyčios pastatą, jis sako, kad jos atnaujinimui išleido 40 tūkst. eurų.

„Neketinu iš to uždirbti, bet jei galėčiau sumokėti už šildymą ir elektrą, būtų puiku“, – pridūrė jis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min