TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasaulio gyventojai nori ekonomikos reformų

Pinigai
Photos com.nuotr. / Žmonės norėtų, kad pasaulio ekonomika būtų pertvarkyta.
Šaltinis: BNS
0
A A

Didžiosios Britanijos visuomeninio transliuotojo BBC užsakymu atliktos sociologijos apklausos rezultatai parodė, kad siūlymas pertvarkyti pasaulio ekonomiką susilaukia plačios paramos. Apklausa parodė, kad žmonės labiausiai baiminasi, kad dar labiau brangs maistas.

Bendrovė "GlobeScan" ir Merilando universitetas apklausė 29 tūkst. žmonių.

Su teiginiu, kad būtina įvykdyti ekonomikos reformą, sutiko 70 proc. apklaustųjų, gyvenančių 29 pasaulio šalyse.

Apklausa pagal BBC užsakymą buvo surengta prasidedančio Londone Didžiojo dvidešimtuko (G-20) susitikimo išvakarėse.  

65 proc. apklaustųjų iš 15 G-20 šalių pritaria siūlymui padaryti esminių pasaulinės ekonomikos pakeitimų, o 62 proc. ragina daryti pertvarką savo šalyse.  

Tačiau keturiose iš įtakingiausių G-20 šalių – Rusijoje, Japonijoje, Meksikoje ir Indijoje – dauguma gyventojų nejaučia simpatijų permainoms.  

Rusijoje siūlo atlikti esminę pertvarką mažiau nei pusė apklaustųjų (47 proc.), Japonijoje – 45 proc., Meksikoje – 42 proc., o Indijoje – 40 procentų. 

62 proc. respondentų pripažino, kad pasaulinė finansų krizė neigiamai atsiliepė jų gyvenimui. 50 proc. įsitikinę, kad krizė truks ilgiau nei dvejus metus.  

Tik 31 proc. Rusijos gyventojų pareiškė, kad pajuto neigiamą krizės poveikį. 59 proc. pažymėjo, kad nejaučia pasaulinės recesijos padarinių.  

Tyrimas patvirtina, kad labiausiai nuo krizės nukentėjo besivystančios šalys: pusė apklaustųjų Kenijoje, Egipte, Turkijoje ir Filipinuose sakė, kad krizė padarė labai didelį poveikį jų gyvenimui. Su tuo sutiko 40 proc. apklausos dalyvių, gyvenančių Indonezijoje, Meksikoje ir Nigerijoje.  

Tuo tarpu tik 3 proc. vokiečių mano, kad jiems krizė skaudžiai atsiliepė.  

Tarp išsivysčiusių šalių daugiausia žmonių, jau pajutusių recesijos įtaką, gyvena Jungtinėse Valstijose. 32 proc. apklaustų amerikiečių sakė, kad krizė smarkiai pakeitė jų gyvenimą.

Vidutiniškai du žmonės iš penkių apklaustųjų patvirtino, jog pajuto, kad bankai smarkiai sumažino paskolų teikimą.  

Apskritai žmonės daugiau nuogąstauja dėl produktų kainų kilimo nei dėl finansų krizės gilėjimo.  

Apklausos rezultatai rodo, kad daugelio šalių gyventojai pasiryžę remti ekonomikos gelbėjimo planus, kurie gali būti patvirtinti susitikime Londone. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min