TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasaulio krikščionims švenčiant Velykas, maldoms vadovavo popiežius

Popiežius Benediktas XVI
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Benediktas XVI
Šaltinis: BNS
0
A A

Krikščionims visame pasaulyje sekmadienį švenčiant Kristaus prisikėlimą, popiežius Benediktas XVI sakydamas savo palaiminimą stengėsi palengvinti žemės drebėjimą patyrusių italų sielvartą.

Dešimtys tūkstančių maldininkų buvo susirinkę Šv.Petro aikštėje, kur Benediktas XVI, neseniai grįžęs iš prieštaringai vertinamos savo pirmosios popiežiškosios kelionės Afrikoje, paragino kurti taiką tame žemyne ir Artimuosiuose Rytuose. Kitą mėnesį pontifikas lankysis Izraelyje ir Jordanijoje.

Po apsiniaukusiu Vatikano dangumi sveikindamas pasaulio katalikus 63 kalbomis, Benediktas XVI kreipėsi ir į žmones, išgyvenusius praėjusios savaitės žemės drebėjimą Abrucų regione, per kurį žuvo beveik 300 žmonių.

„Laimingų Velykų jums, Italijos vyrai ir moterys, ypač tie, kurie kenčia dėl šio žemės drebėjimo. Tegu prisikėlęs Kristus ... įkvepia visą išmintį ir drąsą, kurios būtinos, kad (būtų galima) toliau vieningai kurti vilčiai atvirą ateitį“, – sakė jis italų kalba.

Benediktas XVI nusiuntė šokoladinių kiaušinių vaikams, kurie drebėjimo nuniokotoje Abrucų sostinėje L'Aquiloje glaudžiasi palapinių miesteliuose. Velykų mišiose šiame mieste dalyvavo Italijos premjeras Silvio Berlusconi.

Laimingų Velykų jums, Italijos vyrai ir moterys, ypač tie, kurie kenčia dėl šio žemės drebėjimo. Tegu prisikėlęs Kristus ... įkvepia visą išmintį ir drąsą, kurios būtinos, kad (būtų galima) toliau vieningai kurti vilčiai atvirą ateitį. Sakė popiežius italų kalba.

Popiežius taip pat paragino siekti taikos Afrikoje ir sakė, kad Artimuosiuose Rytuose kariaujančių šalių susitaikymas yra „sunkus, bet būtinai reikalingas“.

„Afrika neproporcingai (daug) kenčia nuo žiaurių ir nesibaigiančių, dažnai pamirštų konfliktų, kurie pralieja tiek daug kraujo ir (tiek daug) naikina keliose jos valstybėse“, – sakė pontifikas.

Benediktas XVI praėjusį mėnesį vykdamas į Afriką sulaukė prieštaringų vertinimų dėl pareiškimo, kad prezervatyvų naudojimas gali skatinti AIDS plitimą šiame žemyne.

Krikščionių maldininkai taip pat rinkosi toje vietoje Jeruzalėje, kur, kaip tikima, prisikėlė Kristus. Jie užpildė visus Jeruzalės Šv.Kapo bažnyčios, kurią daugelis krikščionių laiko švenčiausia vieta, kampus.

Ten, kur Jėzus Kristus buvo nukryžiuotas, paskui paguldytas ant akmens ir palaidotas kape, iš kurio prisikėlė, ore tvyrojo smilkalų kvapas ir aidėjo maldos.

Velykas krikščionys šventė ir tokiose karo nualintose šalyse kaip Irakas, iš kurio po JAV vadovaujamos invazijos 2003 metais pasitraukė tūkstančiai krikščionių. Bagdade Velykas šventė šimtai šios valstybės, kurioje gyventojų daugumą sudaro musulmonai, krikščionių.

Kaip nurodo krikščionių lyderiai, 250 tūkst. iš 800 tūkst. krikščionių, kurie Irake gyveno prieš tą invaziją diktatoriui Saddamui Husseinui nuversti, jau yra išvykę iš šalies. Krikščionys sudaro 3 proc. Irako gyventojų.

Tuo tarpu Kinijoje gyvena milijonai katalikų, bet kunigai ir aktyvistai tvirtina, kad 60 metų trukusios represijos prieš popiežiui ištikimus krikščionis nė kiek nešvelnėja. Šioje šalyje „pogrindinė“ Bažnyčia vis dar yra nelegali, o jos nariai nuolat turi baimintis tardymo, mušimo ar net įkalinimo, teigia kritikai.

„Padėtis iš blogos darosi dar blogesnė“, – sakė Josephas Kungas iš JAV įsikūrusios katalikų aktyvistų organizacijos „Cardinal Kung Foundation“.

Vatikanas nurodė „pogrindinio“ vyskupo Jia Zhiguo atvejį – jis šiaurinėje Hebėjaus provincijoje yra sulaikytas nuo kovo 30 dienos.

Kai kurie Kinijos katalikai šias Velykas šventė oficialiose, komunistinės vyriausybės prižiūrimose bažnyčiose.

Tuo tarpu Švedijos Bažnyčia atidengė žmogaus ūgio Jėzaus Kristaus skulptūrą iš beveik 30 tūkst. „Lego“ kaladėlių, kurias padovanojo tikintieji, pranešė 110 km į vakarus nuo Stokholmo įsikūrusio bažnyčios pastorius Peras Wilderis.

Niujorke arkivyskupas Edwardas Eganas, kuris Velykų mišias aukojo paskutinį kartą prieš savo emeritūrą, pasiuntė pasauliui vilties žinią iš Jungtinių Valstijų.

„Šiandien meldžiuosi už mus visus, kad klausytumėmės Velykų žinios“, – sakė 77 metų E.Eganas, kurį įtakingos Niujorko arkivyskupijos vadovo poste trečiadienį pakeis Milvokio arkivyskupas Timothy Dolanas.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min