Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Pasaulio lyderiai derėsis dėl to, kaip išspręsti nesutarimus pasaulio ekonomikos gaivinimo klausimu

Įtakingiausių pasaulio valstybių lyderiai sekmadienį derėsis dėl to, kaip išspręsti savo nesutarimus trapios pasaulio ekonomikos gaivinimo klausimu.
G-20 susitikimas
G-20 susitikimas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Ekonomika

Didžiojo dvidešimtuko (G–20) lyderiai Kanados rytuose esančiame Toronte susirinko po Didžiojo aštuoneto (G–8) viršūnių susitikimo, kuriame didžiosios industrializuotos pasaulio valstybės pareiškė griežtą poziciją Irano ir Šiaurės Korėjos atžvilgiu.

JAV pareigūnai paragino pirmaujančias ekonomikas didžiausią dėmesį skirti augimo atkūrimui – šis žingsnis tikriausiai priešpastatys didžiausią pasaulio ekonomiką prieš Europos šalis, kurių kai kurios sumažino išlaidas biudžeto deficitams pažaboti.

„Šis viršūnių susitikimas iš esmės turi būti apie augimą, ir mums, kaip G–20 (tekęs) iššūkis yra tas, kad visiems mums reikia ... stiprinti augimo perspektyvas“, – žurnalistams sakė JAV iždo sekretorius Timothy Geithneris.

Jis užsipuolė tokias valstybes kaip Vokietija, Didžioji Britanija ir Japonija, kurios, jo nuomone, pernelyg greitai puolė biudžetų mažinimo link.

G–20 derybos vėlai šeštadienį prasidėjo fronto linijų nustatymu. Šalys nesutaria dėl to, kokia turėtų būti pusiausvyra tarp biudžetų deficitų mažinimo ir augimo bei išlaidų skatinimo.

„Jei tai skamba taip, lyg visi pultų prie išėjimo, gali kilti problemų“, – žurnalistams sakė vienas G–20 aukšto rango pareigūnas, apibendrindamas JAV ir daugelio kylančių valstybių susirūpinimą tuo, kad naujas Europos šykštumo proveržis gali dusinti augimą.

Brazilija perspėjo, kad Europos planai smarkiai apkarpyti vyriausybių išlaidas pakenks kylančioms ekonomikoms.

Panašiai kalbėjo ir Jungtinių Tautų (JT) vadovas Ban Ki–moonas.

„Jei mažinimai vyks pažengusiose šalyse, tai yra dar blogiau, nes vietoje augimo skatinimo jie daugiau dėmesio skiria fiskaliniam koregavimui, o jei jos yra eksportuotojos, jos reformuosis mūsų sąskaita“, – sakė Brazilijos finansų ministras Guido Mantega.

Ban Ki–moonas per G–20 darbo vakarienę taip pat perspėjo, kad iššūkis, su kuriuo susiduria ši grupė, pasikeitė nuo to laiko, kai ji rugsėjo mėnesį pirmą kartą susirinko Pitsburge.

„Leiskite man šį vakarą pabrėžti, kad jokiomis aplinkybėmis negalime balansuoti biudžetų ant skurdžiausių pasaulio gyventojų pečių“, – sakė jis.

JT vadovas paragino daugiau investuoti į žemės ūkį ir „žaliąją“ ekonomiką, kurie galėtų padėti kurti darbo vietas.

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy stojo ginti Europos ir tvirtino, jog nėra jokio didelio transatlantinio nesutarimo deficito klausimu.

„Girdėjau (JAV prezidentą Baracką) Obamą sakant, kaip svarbu yra remti tvarią politiką, taip pat – ir Jungtinėms Valstijoms; jis gana aiškiai nurodė pavojų, kurį kelia deficitai ir skola“, – sakė jis žurnalistams.

Baigiantis dvi dienas prabangiame kurorte į šiaurę nuo Toronto vykusiam susitikimui, G–8 lyderiai savo baigiamajame pareiškime pripažino, ekonomikos atsigavimas tebėra trapus.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius