Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 28d. 10:35 , atnaujinta: 2015 vasario 28d. 15:19

Pasaulio lyderiai smerkia B.Nemcovo nužudymą ir reikalauja skaidraus tyrimo

Angelos Merkel ir Baracko Obamos susitikimas Baltuosiuose rūmuose
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr. / Barackas Obama: rusai neteko labiausiai atsidavusio jų teisių gynėjo

JAV prezidentas Barackas Obama pasmerkė Rusijos opozicijos lyderio Boriso Nemcovo žmogžudystę Kremliaus pašonėje, pavadindamas ją brutalia, ir ragindamas Rusijos vyriausybę kuo greičiau pradėti šio kraupaus įvykio nepriklausomą tyrimą.

Baltieji rūmai iškart po B.Nemcovo žmogžudystės Maskvos centre išplatino prezidento Baracko Obamos pranešimą, kuriame jis smerkia brutalios žmogžudystės kaltininkus ir prašo nedelsiant pradėti nepriklausomą tyrimą.

„Jungtinės Amerikos Valstijos smerkia brutalią Boriso Nemcovo žmogžudystę, ir kviečia Rusijos vyriausybę skubiai pradėti nepriklausomą ir skaidrų šio nužudymo aplinkybių tyrimą, taip pat patikinti, kad žiaurios žmogžudystės kaltininkai atsakytų prieš teisingumą.

Nemcovas buvo nenuilstantis savo šalies advokatas, kuris siekė Rusijos piliečiams tokių teisių, kurias turi visi žmonės.  Aš žaviuosi Nemcovo drąsiu atsidavimu kovai su korupcija Rusijoje ir vertinu jo norą atvirai ir nuoširdžiai pasidalinti savo nuomone su manimi mūsų susitikimo metu 2009 metais Maskvoje.

Mes nuoširdžiai užjaučiame jo šeimą ir Rusijos žmones, kurie neteko vieno iš labiausiai atsidavusių ir iškalbingų jų teisių gynėjų“, – rašoma Baltųjų rūmų pranešime.

„Scanpix“/„Xinhua“/„Sipa USA“ nuotr./Federica Mogherini
„Scanpix“/„Xinhua“/„Sipa USA“ nuotr./Federica Mogherini

Europos Sąjungos užsienio politikos vadovė Federica Mogherini savo išplatintame pranešime sakė, kad B.Nemcovas buvo stiprus „demokratinės, modernios ir klestinčios Rusijos Federacijos advokatas.“

„Mintimis mes esame su jo šeima ir Rusijos piliečiais. Europos Sąjunga tikisi, kad Rusijos valdžia pasirūpins išsamia, greita ir skaidria šios žmogžudystes analize, priversdama kaltuosius atsakyti prieš įstatymą“, – rašome F.Mogherini pranešime.

Žmogžudystę pasmerkė ir kiti pasaulio politikos lyderiai. Vokietijos kanclerė žmogžudystę pavadino bailia ir pareikalavo Vladimiro Putino surasti kaltuosius.

Angela Merkel šeštadienį pasmerkė Rusijos opozicijos lyderio Boriso Nemcovo „bailų nužudymą“ ir paragino prezidentą Vladimirą Putiną patraukti kaltininkus atsakomybėn.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Angela Merkel ir Vladimiras Putinas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Angela Merkel ir Vladimiras Putinas

A.Merkel reikalauja, kad V.Putinas „asmeniškai užtikrintų, jog šis nužudymas būtų atskleistas ir jo vykdytojai būtų patraukti atsakomybėn“, – sakoma kanclerės tarnybos pareiškime.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as B.Nemcovą savo pareiškime vadino demokratijos gynėju.

Rusijos premjeras: Boricas Nemcovas buvo vienas talentingiausių politikų demokratinių permainų laikais

Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas pareiškė užuojautą Boriso Nemcovo šeimai ir draugams.

„Borisas Nemcovas tapo vienu talentingiausių politikų demokratinių permainų mūsų šalyje laikotarpiu. Iki savo paskutinės dienos jis buvo ryški asmenybė, principingas žmogus. Veikė atvirai, nuosekliai ir niekada nekeitė savo nuomonės. Toks jis ir liks mūsų atmintyje“, – sakoma D.Medvedevo telegramoje, paskelbtoje vyriausybės tinklalapyje.

„Esu sukrėstas dėl Boriso Jefimovičiaus Nemcovo žiauraus, ciniško nužudymo. Tai didžiulė asmeninė tragedija jums, jo šeimai ir draugams. Didelis praradimas mūsų visuomenei, kurios laisves ir vertybes jis visada gynė“, – sakoma telegramoje.

„Atjaučiu jūsų sielvartą. Priimkite mano nuoširdžią užuojautą ir palaikymo žodžius“, – parašė D.Medvedevas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min