Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasaulis nepasiruošęs ateities katastrofoms

Taifūno „Washi“ padariniai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Taifūno „Washi“ padariniai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pasaulis „pavojingai nepasiruošęs“ ateities katastrofoms, nes turtingos šalys nesiima pakankamai veiksmų, įspėja Didžiosios Britanijos tarptautinės plėtros ministras.

Andrew Mitchellas apkaltino keletą valstybių nesugebant skirti lėšų Jungtinių Tautų (JT) Centrinio reagavimo į ekstremalias situacijas fondui (CREF).

Pavyzdžiui, Didžiosios Britanijos valdžia pažadėjo šiam fondui skirti 20 mln. svarų sterlingų, be 40 mln. svarų sterlingų, kurie buvo žadėti seniau. Tačiau manoma, kad kitais metais vis dar trūks apie 45 mln. svarų sterlingų žadėtos sumos.

A.Mitchellas taip pat pridūrė, kad tarptautinė bendruomenė privalo „prabusti“ ir suvokti šį iššūkį.

JT įkurtą fondą šiais metais gerokai išsekino pasaulyje siautusios gamtos stichijos – cunamis Japonijoje, žemės drebėjimas Naujojoje Zelandijoje, badas Afrikos Kyšulyje, potvyniai Pakistane ir Filipinuose.

Didėjantis žmonių, gyvenančių žemiau skurdo ribos ir bado zonose, skaičius reiškia, kad ateityje bus didesnis ir panašių tragedijų mastas.

Pasak A.Mitchello, didėjantis žmonių, gyvenančių žemiau skurdo ribos ir bado zonose, skaičius reiškia, kad ateityje bus didesnis ir panašių tragedijų mastas.

CREF buvo įkurtas po cunamio Indijos vandenyne 2004-aisiais.

A.Mitchellas pabrėžė, kad daugybė valstybių delsia aukoti fondui pinigus, kol pasaulio nesukrečia kokia nors katastrofa. Tačiau, pasak jo, tai gali turėti neigiamos įtakos staigiam atsakui į ištikusią krizę. Pasak JT atstovo, pirmosios kelios katastrofos valandos, kai gyvi išlikę žmonės yra įstrigę tarp žemės drebėjimo nuolaužų, bet kokie pagalbos atidėjimai arba priemonių trūkumas gali reikšti skirtumą tarp gyvenimo ir mirties.

„Šiais metais pasaulį sudrebino niokojančios katastrofos. Akivaizdu, kad ši tendencija tęsis, – kalbėjo A.Mitchellas. – Praeitis rodo, kad tarptautinė pagalba katastrofos ištiktoms šalims galėtų būti efektyvesnė, jei būtų tinkamai suplanuota ir koordinuota kaip vienos sistemos dalis, o ne atskirų iniciatyvų junginys, kaip kad dažniausiai būna."

A.Mitchello teigimu, sistema yra sukurta, tačiau pernelyg daug valstybių ir agentūrų jos neremia, palikdamos pasaulį pavojingai nepasiruošusį ateityje laukiančių katastrofų mastams ir skaičiui.

„Tarptautinė bendruomenė privalo prabusti ir suvokti šį iššūkį bei suvienyti savo pastangas po viena vėliava“, – pridūrė jis.

CREF donorės 2011 metais:

Didžioji Britanija – 94 mln. svarų sterlingų
Švedija – 74 mln.
Norvegija – 67 mln.
Nyderlandai – 54 mln.
JAV – 6 mln.
Japonija – 3 mln.
Kinija – 500 tūkst.
Šaltinis – JT CREF tinklalapis

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min