Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 1d. 11:14 , Atnaujinta: 2015 sausio 1d. 16:31

Pasaulis sutiko 2015 metus: ir šventiškos nuotaikos, ir ašaros, prisimenant praradimus

Naujųjų metų sutikimas Filipinuose
„Scanpix“/AP nuotr. / Naujųjų metų sutikimas Filipinuose

Milijonai šventiškai nusiteikusių žmonių visame pasaulyje, nuo Sidnėjaus iki Niujorko, išėjo į gatves pasitikti 2015 metų, tačiau šventė virto tragedija Kinijoje, kur Šanchajaus centre per spūstį žuvo 36 žmonės.

Iki milijono žmonių nepaisydami šalčio buvo susirinkę Niujorko Taimso aikštėje į kasmet rengiamą Naujųjų metų sutikimo šventę, per kurią šį kartą pasirodė popmuzikos sensacija Taylor Swift.

Žmonės buvo su tradiciniais švenčių cilindrais, bučiavosi ir darė asmenukes, kai didžiulis, apšviestas stiklinis rutulys slydo žemyn stiebu ir lygiai vidurnaktį pasiekė žemę.

VIDEO: Naujųjų metų sutikimas Naujojoje Zelandijoje

Taimso aikštėje aidėjo sveikinimo šūksniai ir biro konfeti, o kita pasaulio dalis šventė įspūdingais fejerverkais miestuose nuo Sidnėjaus iki Maskvos.

Tačiau chaosas kilo Kinijos finansų centre Šanchajuje, kur žmonės sutikti Naujųjų buvo susirinkę Bundo rajone.

Be žuvusiųjų, dar 42 žmonės per spūstį prieš pat vidurnaktį buvo sužeisti, sakoma miesto valdžios pareiškime, kuriame priduriama, kad incidentas tiriamas.

Oficialioji naujienų agentūra „Xinhua“ citavo vieną liudininką, sakiusį, kad žmonės puolė rinkti į JAV dolerius panašių banknotų, kurie buvo mėtomi iš trečio aukšto lango netoliese.

VIDEO: Naujųjų metų sutikimas Indonezijoje

Drąsi minia Sidnėjuje

Naktį, kupiną vilčių, kad Naujieji metai bus taikesni nei 2014-ieji, nuskambėjo ir tragiška gaidelė.

Optimizmas buvo demonstruojamas Australijoje, kur maždaug milijonas žmonių susirinko pasižiūrėti didžiulio fejerverkų šou Sidnėjaus uoste, nepaisydami teroro išpuolių grėsmės savaitė po kruvinos apsiausties.

Virš Sidnėjaus uosto buvo susprogdinta tonos pirotechnikos užtaisų.

Mes švenčiame, kad esame daugiakultūrė, darni bendruomenė, bet mes galvosime apie tai, kas įvyko

Fejerverkų spektaklis įvyko be jokių incidentų. Nuostabūs spalvotų šviesų pliūpsniai nušvietė uostą, fejerverkų kaskados kilo virš uosto tilto, šaudė nuo operos teatro ir raižė dangų.

„Mes švenčiame, kad esame daugiakultūrė, darni bendruomenė, bet mes galvosime apie tai, kas įvyko“, – sakė Sidnėjaus merė Clover Moore (Klover Mur), turėdama omenyje trijų žmonių gyvybių pareikalavusią dramą prieš pat Kalėdas, kai vienas ekstremistinių pažiūrų Irane gimęs vyras paėmė 17 įkaitų kavinėje miesto finansų centre.

Per tą dramą žuvo du įkaitai – kavinės vadybininkas Tori Johnsonas (Toris Džonsonas) ir teisininkė Katrina Dawson (Ketrina Doson), taip pat buvo nukautas ginkluotas užpuolikas.

Honkonge šimtai tūkstančių žmonių buvo susirinkę miesto pėsčiųjų gatvėse pasižiūrėti aštuonias minutes trukusio pirotechnikos šou – po metų, kai judrias gatves mėnesius paralyžiavo demokratijos šalininkų protestai.

VIDEO: Naujųjų metų sutikimas Dubajuje

„Galvoju, kad taikesni metai būtų gerai visiems“, – sakė 65 metų Louisas Ho.

Europoje šventimas prasidėjo nuo Maskvos, kur dangų virš Šv.Bazilijaus katedros nušvietė raudonos ir žalios ugnys, o minusinės temperatūros nepabūgusi minia aikčiojo iš susižavėjimo.

Prezidentas Vladimiras Putinas nusiuntė sveikinimą JAV lyderiui Barackui Obamai, kuriame sako, kad jiedu turi bendrą atsakomybę užtikrinti taiką pasaulyje po metų, kai santykiai tarp Rusijos ir Vakarų pasiekė žemiausią nuo Šaltojo karo tašką.

Dubajuje Naujieji buvo sutikti šviesų ir garsų šou prie aukščiausio pasaulyje pastato „Burj Khalifa“, kuris buvo apšviestas įvairiomis spalvomis.

19-oji euro zonos narė

Londonas buvo paskutinis didysis Europos miestas, sutikęs Naujuosius, jo dangų nušvietė galingi fejerverkai palei Temzės upę, kurie geriausiai matėsi daugiau kaip 100-ui tūkst. bilietus įsigijusių žiūrovų. Mokestis buvo įvestas dėl to, kad pastaraisiais metais susirinkdavusios didžiulės minios kėlė susirūpinimą saugumu.

Labiau į šiaurę, Edinburge, įvyko tradicinė Hogmanajaus (“Naujųjų metų išvakarių“) gatvės šventė Karališkojoje Mylioje, bet šventė netoliese esančioje Sterlingo pilyje buvo atšaukta dėl smarkaus vėjo.

VIDEO: Naujųjų metų sutikimas Berlyne

Paryžiaus Eliziejaus laukai buvo uždaryti eismui, kad pėstieji galėtų stebėti vaizdo projekciją ant Triumfo arkos ir didžiulį fejerverkų šou vidurnaktį.

Dešimtys tūkstančių žmonių buvo susirinkę Berlyne prie Brandenburgo vartų, pasižiūrėti fejerverko ir nemokamo koncerto po atviru dangumi, kuriame dalyvavo televizijos serialo „Gelbėtojai“ (Baywatch) žvaigždė Davidas Hasselhoffas. Prieš 25 metus jis toje pačioje vietoje dainavo laisvės dainas po Berlyno sienos griūties.

Maždaug 20 tūkst. žmonių buvo atėję į Saulės vartų aikštę Madrido centre, kur sulig kiekvienu vidurnaktį mušančio laikrodžio dūžiu tradiciškai suvalgė 12 vynuogių – už 12 sėkmingų mėnesių.

Naktis buvo itin reikšminga Lietuvai, kuri sausio 1-ąją tampa 19-ąja euro zonos nare ir kur lyderiai Vilniuje iš bankomato išsiėmė pirmuosius eurų banknotus.

VIDEO: Naujųjų metų sutikimas Rio de Žaneire

Prisiminė lėktuvo katastrofą

Visoje Azijoje žmonės šventė su fejerverkais ir muzika, Taibėjuje šimtai tūkstančių žmonių buvo susirinkę prie dangoraižio „Taipei 101“ pasižiūrėti popdainininkų pasirodymų.

Tačiau Malaizijoje po „AirAsia“ lėktuvo, kuriuo skrido 162 žmonės, katastrofos ir potvynių šalies šiaurės rytuose, dėl kurių turėjo evakuotis beveik 250 tūkst. žmonių, vyravo liūdna nuotaika.

Metų pabaigos pasilinksminimai buvo atšaukti, o daugelis bendrovių vietoje to pradėjo rinkti lėšas nuo potvynių nukentėjusiems žmonėms

Metų pabaigos pasilinksminimai buvo atšaukti, o daugelis bendrovių vietoje to pradėjo rinkti lėšas nuo potvynių nukentėjusiems žmonėms.

Indonezijoje, iš kurios buvo dauguma oro bendrovės „AirAsia“ 8501-ojo reiso lainerio keleivių, Naujųjų sutikimas sostinėje Džakartoje prasidėjo maldomis už aukas.

Surabajoje, iš kurios „AirAsia“ lėktuvas pakilo į lemtingą reisą, aukų giminaičiai prieš vidurnaktį uždegė žvakutes. Merė Tri Rismaharini uždraudė bet kokius Naujųjų metų pasilinksminimus antrajame pagal dydį šalies mieste, kurio gyventojai ir sudarė daugumą iš 162 žmonių, buvusių sekmadienį sudužusiame laineryje.

Tuo tarpu Afganistane paskutiniai čia dislokuoti prancūzų kariai Kabule surengė savo dislokavimo užbaigimo ceremoniją. Gruodžio 31-oji buvo paskutinė NATO kovinės misijos diena šioje karo išvargintoje šalyje, o nuo sausio 1-osios prasideda nauja „mokymo ir palaikymo misija“.

VIDEO: Naujųjų metų sutikimas Niujorke

Amerikos žemynuose didelės šventės planuotos ne tik Niujorke. Pavyzdžiui, Brazilijoje turbūt daugiau negu 2 mln. žmonių sutiks 2015-uosius Kopakabanos paplūdimyje Rio de Žaneire, kur vyks didžiulis fejerverkų šou, pradėsiantis miesto įkūrimo 450-ųjų metinių iškilmes.

Daugybė fejerverkų bus leidžiama iš laivų netoli pakrantės per šią šventę, kurios dalyviai tradiciškai apsirengia baltai. Ši Brazilijos Naujųjų metų tradicija turi suteikti apsivalymą ir užtikrinti taikingus metus. Kopakabanoje taip pat įprasta įbristi į jūrą iki kelių ir tuojau po vidurnakčio peršokti per septynias bangas, tikintis, kad tai atneš sėkmę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

02:54
00:57
26:35

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min