Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasaulyje atlikta apklausa parodė, kad žmonės remia amerikiečių operaciją, įvykdytą prieš Osama bin Ladeną

Osama bin Ladenas (1988 m.)
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Osama bin Ladenas (1988 m.)
Šaltinis: 15min
0
A A

Tokie rezultatai buvo pristatyti pasauliui, WIN/Gallup International asociacijai atlikus viešosios nuomonės apklausą daugiau nei 25 šalyse.

Viešosios nuomonės apklausa „Amerikos operacija prieš Osama bin Laden‘ą. Ką galvoja pasaulis“ atlikta beveik iš karto po paskelbimo apie žymaus teroristo žūtį – gegužės 11 – birželio 2 dienomis. 25 pasaulio šalyse į klausimus atsakė virš 20 tūkst. žmonių. Kaip rodo apklausos duomenys, 81 proc. įvairių šalių gyventojų remia Amerikos įvykdytą operaciją prieš Osama bin Laden‘ą, kuris buvo nužudytas š.m. gegužės 2 dieną Amerikos specialiųjų tarnybų slaptos operacijos metu. Tačiau šios operacijos rėmėjai pasidalina į visiškus rėmėjus ir sąlyginius rėmėjus. 39 proc. apklaustų visiškai remia amerikiečių įvykdytą operaciją, 15 proc. remia, tačiau nesutinka su būdu kaip tai buvo įvykdyta, 27 proc. apklaustųjų remia operaciją, tačiau mano, kad geriau būtų buvę Osama bi Laden‘ą ne nužudyti, o suimti.

9 proc. skirtingų valstybių gyventojų pasisakė prieš amerikiečių įvykdytą operaciją, 2 proc. nieko apie tai negirdėjo, o 8 proc. nepateikė savo nuomonės.

Nežiūrint aukšto amerikiečių operacijos prieš Osama bin Laden‘ą palaikymo, tik pusė (53 proc.) apklaustųjų yra visiškai įsitikinę, kad operacijos metu nužudytas asmuo buvo tikrai Osama bin Laden‘as. 23 proc. tuo abejoja, 24 proc. neturi nuomonės šiuo klausimu.

Tik penktadalis (20 proc.) įvairių šalių gyventojų yra nusiteikę optimistiškai bei viltingai, tikėdami, kad Osama bin Laden‘o mirtis sumažins terorizmą pasaulyje. Pesimistų, tikinčių, kad žymaus teroristo mirtis gali tik padidinti terorizmo grėsmę, yra daugiau – 38 proc. 29 proc. apklaustųjų galvoja, kad situacija liks tokia pati, dar 13 proc. apklaustųjų neturėjo nuomonės šiuo klausimu.

Šiek tiek daugiau nei ketvirtadalis (27 proc.) apklaustųjų teigė, kad Amerikos Prezidentas Obama pagerino savo įvaizdį po operacijos prieš Osama bin Laden‘ą. 45 proc. teigė, kad Prezidento Obama įvaizdis nepasikeitė, 17 proc. nuomone, įvaizdis pablogėjo, 11 proc. apklaustųjų nepateikė nuomonės šiuo klausimu.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min