Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 01 10, 11:00

Pašauta JAV kongreso narė Gabrielle Giffords reaguoja į aplinką, tačiau jos būklė tebėra kritinė

JAV įstatymų leidėjos, kuriai buvo peršauta galva per šešias gyvybes nusinešusį ginkluoto asmens išpuolį, būklė tebėra kritinė, tačiau taip pat pastebėta teigiamų ženklų, sekmadienį sakė gydytojai.
Kongresmenė Gabriellė Giffords
Kongresmenė Gabriellė Giffords. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

40 metų Atstovų Rūmų narei Gabrielle Giffords buvo dirbtiniu būdu sukelta koma, tačiau ji reagavo į paprastas žodines komandas, sakė Tusono mieste esančio Arizonos universiteto medicinos centro gydytojai, kurie teigė sužeistosios pasveikimo galimybes vertinantys „atsargiai optimistiškai“.

Obama kviečia amerikiečius tylos minute pagerbti žudynių Arizonoje aukas

Barackas Obama pakvietė tautiečius pirmadienį 16 val. Grinvičo (18 val. Lietuvos) laiku tylos minute pagerbti per politinį renginį Arizonoje surengtų žudynių, nusinešusių šešių žmonių gyvybes, aukas.

„Tai bus laikas mums susivienyti kaip tautai maldoje ar apmąstymuose, savo širdimi pabūti su aukomis ir jų artimaisiais“, – sakė prezidentas.

B.Obama žudynių aukas tylos minute pagerbs kartu su Baltųjų rūmų personalu Pietinėje pievelėje.

Išpuolis suplanuotas iš anksto

Arizonos mieste Tusone šeštadienį siautėjęs užpuolikas ant vieno voko užrašė „Aš suplanavau iš anksto“, „Mano nužudymas“, taip pat vienos JAV Kongreso narės, kuriai per šį išpuolį buvo peršauta galva, pavardę, nurodė tyrėjai.

Arizonos prokurorai įtariamam užpuolikui Jaredui Lee Loughneriui pateikė penkis kaltinimus, tarp jų dėl nužudymo ir mėginimo nužudyti per šeštadienį vykusį šaudymą.

Kaltinamajame akte nurodoma, kad tyrėjai šeštadienį apieškojo J.L.Loughnerio namus Tusone ir rado 2007 metų rugpjūtį G.Giffords atsiųstą laišką, kuriame Atstovų Rūmų narė dėkojo jam už dalyvavimą viename viešame susitikime, panašiame į vykusį praeitą šeštadienį.

Šis laiškas rastas seife, o prie jo buvo vokas, ant kurio buvo ranka užrašyta: „Aš suplanavau iš anksto“, „Mano nužudymas“ ir „Giffords“. Ant voko taip pat buvo parašas, tikriausiai J.L.Loughnerio, sakoma teismo dokumentuose.

Vėliau televizijai „Fox News“ duotame interviu Pimos apygardos šerifas Clarence'as Dupnikas citavo kitą J.L.Loughnerio laišką, kuriame „jis nurodė ketinantis nužudyti tą cypsinčią ponią“.

Paklaustas, ar aišku, kad planuotas taikinys buvo 40 metų demokratė G.Giffords, šerifas atsakė: „Neabejotina. Mes neabejojame, jog tai buvo vienišo, labai sutrikusio asmens veiksmas“.

Prokurorai pateikė kaltinimus

JAV prokurorai sekmadienį pateikė kaltinimus jaunam užpuolikui dėl šešių žmonių nužudymo ir pasikėsinimo nužudyti vieną Kongreso narę.

Užpuolikas, kurį per šį incidentą sulaikė šalia buvę asmenys, stos prieš federalinį teismą Arizonos valstijos sostinėje Finikse pirmadienį 14 val. vietos (23 val. Lietuvos) laiku, pranešė prokurorai.

Pasak pareigūnų, 22 metų Jaredas Lee Loughneris, kuris pernai buvo pašalintas iš bendruomenės koledžo, 31 kartą iššovė per G.Giffords susitikimą su rinkėjais, kuris šeštadienį vyko prie vieno prekybos centro Tusone.

Įvykio vietoje buvę žmonės parbloškė jaunuolį ant žemės, kai jis mėgino iš naujo užtaisyti savo pusiau automatinį 9 mm kalibro pistoletą „Glock“, kurį įsigijo vienoje vietos parduotuvėje.

Prokurorai nurodė, kad J.L.Loughneriui pateikti penki kaltinimai, tarp jų dėl nužudymo ir pasikėsinimo nužudyti.

„Vykstant tyrimui gali būti pateikti papildomi kaltinimai“, – Federalinio tyrimų biuro (FTB) direktorius Robertas Muelleris sakė žurnalistams Tusone.

Šeštadienį viename Tusone vykusiame renginyje 9 mm kalibro pistoletu „Glock“ ginkluotas užpuolikas nužudė šešis žmones, tarp jų devynerių metų mergaitę ir federalinį teisėją. Dar 14 žmonių per šį kruviną išpuolį buvo sužeisti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min