Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Pasirodžius įtarimams dėl smurtavimo atsistatydino Niujorko miesto baleto vadovas

Niujorko miesto baleto vadovas Peteris Martinsas, į viešumą iškilus įtarimų dėl seksualinio priekabiavimo ir fizinio smurto, pirmadienį paskelbė atsistatydinantis, pranešė laikraštis „The New York Times“.
Peteris Martinsas
Peteris Martinsas / „Scanpix“/AP nuotr.

71 metų P.Martinsą daugiau kaip 20 šokėjų kaltina žodiniu ir fiziniu smurtu. Be to, jos teigia, kad vadovas, piktnaudžiaudamas savo įtaka, prievarta išgaudavo seksualinių malonių.

„Neigiau ir toliau neigiu, kad kaip nors panašiai elgiausi“, – rašoma jo laiške tarybai, kuriame informuojama apie išėjimą į pensiją. Laiško kopiją matė minėtas laikraštis.

„Dėkojame Peteriui už jo, kaip vyriausiojo baletmeisterio, daugiau kaip trijų dešimtmečių didžiulį indėlį į Niujorko miesto baletą, nuvedusį trupę į išskirtines menines aukštumas ir pasiekimus“, – sakoma atskirame valdybos pirmininko Charleso W.Scharfo pareiškime, su kuriuo susipažino „The New York Times“.

P.Martinso, kuris yra danas, atžvilgiu vyksta tyrimas. Jis pradėtas gavus anoniminį laišką su keliais detaliai išdėstytais įtarimais. Vėliau su „The New York Times“ pasikalbėjo grupė šokėjų, kurie papasakojo apie daugiau incidentų, įvykusių nuo 1983 metų.

Buvęs pagrindinis šokėjas P.Martinsas vienu iš trupės vadovų tapo 1983 metais, o vyriausiuoju baletmeisteriu – 1989 metais.

Tai naujausias Holivudo prodiuserio Harvey Weinsteino skandalo, kurį sukėlė tiriamieji „The New York Times“ ir žurnalo „The New Yorker“ straipsniai, posūkis. H.Weinsteiną daugiau kaip šimtas moterų apkaltino nederamu elgesiu, nuo išžaginimų iki seksualinio priekabiavimo.

Besiplečiantis skandalas jau sužlugdė ne vieno įtakingo vyro pramogų pasaulyje, politikoje ir žurnalistikoje karjeras. Kultūra taip pat nėra išimtis: gruodžio mėnesį dėl įtarimų seksualine prievarta buvo pašalintas ilgametis Niujorko „Metropolitan Opera“ muzikos direktorius Jamesas Levine'as, o Monrealio simfoninis orkestras pasiskundus vienai muzikantei, atleido ilgametį dirigentą Charles'į Dutoit.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius