JAV nacionalinė meteorologijos tarnyba Finikse pirmadienio vakarą paskelbė perspėjimus dėl smėlio audros ir smarkios perkūnijos. Meteorologijos tarnyba perspėjo vairuotojus dėl pavojingai prasto matomumo ir paragino žmones „pasitraukti iš kelio, likti gyviems“.
Arizonos transporto departamentas pakartojo šį perspėjimą ir teigė, kad dėl smėlio audros ir potvynio keliuose labai sumažėjo matomumas keliuose I-10 ir I-17, todėl ragino vairuotojus elgtis atsargiai.
Po audros Arizonoje be elektros liko daugiau kaip 60 000 vartotojų, daugiausia elektros tiekimo sutrikimų buvo Marikopos apygardoje, praneša PowerOutage.us.
Maždaug valandą Finikso „Sky Harbor“ tarptautiniame oro uoste buvo neleista išskristi ir nusileisti lėktuvams, nes atrodė, kad dulkių ir smėlio debesis gali praryti visą oro uostą.
Gilberte, Arizonos valstijoje – maždaug už 35 km į pietryčius nuo Finikso – „visame mieste neveikia šviesoforai ir yra nuvirtusių medžiai“, pranešė policija, ragindama gyventojus vengti kelionių dėl pavojingų sąlygų.
Smėlio audros nėra naujiena Arizonos musonų sezono metu, tačiau ši audra buvo itin smarki. Griaudėjo perkūnija, vėjai sėmė dykumos smėlį ir sukėlė dulkių ir smėlio sieną. Tokios sienos gali pakilti kelis kilometrus į aukštį ir nusidriekti toli, per kelias sekundes uždengdamos horizontą, panašiai kaip žiemos pūga.




