TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Paskelbti duomenys, kiek branduolinių ginklų yra sukaupusios pasaulio valstybės

Karo technikai atlieka JAV tarpkontinentinės balistinės raketos patikrinimą jos šachtoje.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Karo technikai atlieka JAV tarpkontinentinės balistinės raketos patikrinimą jos šachtoje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasaulyje šiuo metu kovinės parengties režimu laikomos 5 027 branduolinės galvutės, teigiama Stokholmo tarptautinio taikos tyrimų instituto (SIPRI) ataskaitoje. Be to, branduolinės valstybės savo saugyklose turi dar 15,5 tūkst. branduolinių užtaisų.

Stambiausiomis branduolinėmis valstybėmis, SIPRI duomenimis, yra Rusija (2 427 parengtos naudoti branduolinės galvutės), JAV (2 150), Prancūzija (290) ir Didžioji Britanija (160).

Iš viso pasaulyje yra sukaupta 20 530 branduolinių kovinių užtaisų – tiek esančių kovinės parengties, tiek ir saugomų arsenaluose. 2009 metais šis skaičius buvo didesnis – pasaulyje buvo 22,6 tūkst. branduolinių užtaisų.

SIPRI duomenimis, šiuo metu branduolinių ginklų be aukščiau išvardintų valstybių turi Kinija (200 užtaisų), Indija (80–100), Pakistanas (90–110) ir Izraelis (80). Šios valstybės visą savo branduolinę ginkluotę laiko saugyklose ir nėra parengusios panaudoti nedelsiant.

Pasaulis jau ne vienerius metus su nerimu stebi Irano ir Šiaurės Korėjos mėginimus pasigaminti veiksmingus kovinius branduolinius užtaisus, tačiau manoma, kad šioms valstybėms tokios užduoties dar nepavyko įgyvendinti.

2011 metų kovą Rusija ir JAV apsikeitė duomenimis apie strateginės paskirties branduolinės ginkluotės dislokavimo vietas. Pagal šiuos duomenis, JAV turi 1 800 branduolinių užtaisų, laikomų kovinės parengties režimu, o Rusija – 1 537.

2010 metų gegužę Pentagonas paskelbė, kad JAV iš viso – saugyklose ir paleidimo įrenginiuose – turi 5 113 branduolinių užtaisų. Duomenis apie savo ginkluotę JAV paskelbė pirmą kartą nuo 1961 metų. Rusija oficialių duomenų apie visą savo branduolinę ginkluotę neskelbia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min