Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paskelbtos nuotraukos iš palydovo atskleidžia tragedijos Oše mastą: sunaikinti namai, barikados, SOS ženklai ant asfalto

Nuotraukoje galima įžvelgti daugybę namų be stogų – juos sunaikino gaisrai.
unosat.web.cern.ch nuotr. / Nuotraukoje galima įžvelgti daugybę namų be stogų – juos sunaikino gaisrai.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jungtinių Tautų UNOSAT institutas paskelbė palydovines nuotraukas, kuriose matyti pogromų Kirgizijos mieste Oše mastas.

Nuotraukos iš palydovo buvo padarytos birželio 18 dieną, o duomenys apie sugriovimus, kaip skelbiama, yra preliminarūs. Visas šias nuotraukas su komentarais galite pamatyti čia.

Ošo centre, kuriame vyko pagrindiniai susirėmimai etniniu pagrindu tarp kirgizų ir uzbekų, suskaičiuoti 1 807 sugriauti ar apgadinti namai. 1 749 iš jų visiškai sugriauti, o 58 rimtai apgadinti. Palydovinių nuotraukų analizė patvirtino informaciją, kad daugiausia pastatų sunaikinta tuose miesto rajonuose, kuriuose tankiai gyveno uzbekai, rašo lenta.ru.

Sprendžiant iš nuotraukų, kurias paskelbė UNOSAT, didžiausia dalis namų nukentėjo nuo padegimų – namų liekanos stovi be stogų, tačiau išorinės sienos nėra sunaikintos. Pramonės įmonių, komercinių ir administracinių įstaigų pastatai nukentėjo gerokai mažiau nei gyvenamieji namai. Transporto infrastruktūros sugriovimų apskritai nepastebėta.

Nuotraukas analizavę specialistai pabrėžia, kad dalis uzbekų rajonų nenukentėjo, o į juos vedantys keliai yra užbarikaduoti. Greičiausiai uzbekų mažuma tuose kvartaluose sugebėjo užtverti į savo namus vedančius kelius ir kartu apsiginti nuo užpuolikų bei apsaugoti savo turtą. Palydovas taip pat užfiksavo dešimtis pagalbos prašymo ženklų SOS, dažais išpieštų uzbekų gyvenamuosiuose rajonuose ant gatvių grindinio. Kai kurių iš šių ženklų raidžių aukštis yra net 5 metrai.

Anksčiau Kirgizijos valstybės nacionalinio saugumo tarnyba paskelbė pranešimą spaudai, kuriame kalbama, kad visame šalies pietų regione (Džalalabado, Ošo ir Baktensko sritys) buvo sugriauti 453 gyvenamieji namai, 166 parduotuvės, šešios turgavietės, šeši administraciniai pastatai, taip pat daugiau nei šimtas viešojo maitinimo įstaigų, privačių įmonių ir kitų pastatų.

Susidūrimai tarp etninių uzbekų ir kirgizų Oše prasidėjo birželio 11 dieną. Per pogromus šimtai uzbekų buvo nužudyta, tūkstančiai – sužeista, o apie šimtas tūkstančių liko be pastogės ir buvo priversti bėgti. Dalis jų, kai situacija šiek tiek stabilizavosi, jau grįžo į gimtąsias vietas.

unosat.web.cern.ch nuotr./Geltonais kryžiukais nuotraukoje pažymėti pastebėti SOS ženklai.
unosat.web.cern.ch nuotr./Geltonais kryžiukais nuotraukoje pažymėti pastebėti SOS ženklai.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min