Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Paskelbtų paliaubų niekas nematė (atnaujinta 13.42 val.)

Antradienį, 18-ąją konflikto Gazos ruože dieną, Izraelio oro pajėgos atakavo daugiau nei 60 taikinių. Oro atakos prasidėjo Izraelio kariams pasiekus pietines ir rytines Gazos miesto prieigas.
Izraelio pajėgos
Izraelio pajėgos / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Gazos ruožą pasiekė sunkvežimiai su humanitarine pagalba. Kad jie galėtų įvažiuoti į konflikto zoną, Izraelis nuo 9 val. ryto buvo paskelbęs trijų valandų paliaubas. Tačiau liudininkai teigia, jog tuo metu atakos buvo sustiprėjusios, informuoja britų visuomeninio transliuotojo BBC interneto svetainė.

Sprogimai

BBC korespondentas Aleemas Maqboolas sakė, jog Izraelio smūgiai tęsiasi. Jo teigimu, per ryte paskelbtas paliaubas vyko tiek oro, tiek sausumos atakos.

Tuo tarpu Izraelio kariuomenė pranešė, jog vienas jų žmogus buvo sunkiai sužeistas, kai apgaulingai užminuotame pastate sprogo bomba. 

Kiek anksčiau vakarinę Gazos miesto dalį atakavo Izraelio laivai.

Antradienį Izraelis taip pat paneigė pasirodžiusius pranešimus, jog „Hamas“ sunaikino du jų tankus. Izraelio ministro pimininko Ehudo Olmerto teigimu, jo šalis laikys savo „geležinį kumštį“ ant Gazos ruožo, kol „Hamas“ raketos atakuos Izraelį.

Prašo taikos

Izraelio tankams pradėjus judėti gilyn į Gazos miestą, Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius paprašė Izraelio ir Palestinos kovotojų tučtuojau nutraukti susirėmimus. Ban Ki-moonas, prieš vykdamas į kovų siaubiamą Gazos ruožą, kur skatins paskelbti paliaubas, sakė, jog karas pražudė per daug žmonių.

Vis dėlto vienas „Hamas“ lyderių sakė, jog grupuotės „pergalė artėja“: „Po 17-os dienų šito kvailo karo Gaza nėra palaužta ir Gaza nesugrius“, – sakė jis savo kalboje.

Palestinos medikų teigimu, iki šiol Gazos ruože žuvo 910 žmonių, 292 iš jų buvo vaikai, 75 – moterys. Izraelis pranešė netekęs 13 žmonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius