Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 13d. 08:56

Paskelbtų paliaubų niekas nematė (atnaujinta 13.42 val.)

Izraelio pajėgos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Izraelio pajėgos

Antradienį, 18-ąją konflikto Gazos ruože dieną, Izraelio oro pajėgos atakavo daugiau nei 60 taikinių. Oro atakos prasidėjo Izraelio kariams pasiekus pietines ir rytines Gazos miesto prieigas.

Gazos ruožą pasiekė sunkvežimiai su humanitarine pagalba. Kad jie galėtų įvažiuoti į konflikto zoną, Izraelis nuo 9 val. ryto buvo paskelbęs trijų valandų paliaubas. Tačiau liudininkai teigia, jog tuo metu atakos buvo sustiprėjusios, informuoja britų visuomeninio transliuotojo BBC interneto svetainė.

Sprogimai

BBC korespondentas Aleemas Maqboolas sakė, jog Izraelio smūgiai tęsiasi. Jo teigimu, per ryte paskelbtas paliaubas vyko tiek oro, tiek sausumos atakos.

Tuo tarpu Izraelio kariuomenė pranešė, jog vienas jų žmogus buvo sunkiai sužeistas, kai apgaulingai užminuotame pastate sprogo bomba. 

Kiek anksčiau vakarinę Gazos miesto dalį atakavo Izraelio laivai.

Antradienį Izraelis taip pat paneigė pasirodžiusius pranešimus, jog „Hamas“ sunaikino du jų tankus. Izraelio ministro pimininko Ehudo Olmerto teigimu, jo šalis laikys savo „geležinį kumštį“ ant Gazos ruožo, kol „Hamas“ raketos atakuos Izraelį.

Prašo taikos

Izraelio tankams pradėjus judėti gilyn į Gazos miestą, Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius paprašė Izraelio ir Palestinos kovotojų tučtuojau nutraukti susirėmimus. Ban Ki-moonas, prieš vykdamas į kovų siaubiamą Gazos ruožą, kur skatins paskelbti paliaubas, sakė, jog karas pražudė per daug žmonių.

Vis dėlto vienas „Hamas“ lyderių sakė, jog grupuotės „pergalė artėja“: „Po 17-os dienų šito kvailo karo Gaza nėra palaužta ir Gaza nesugrius“, – sakė jis savo kalboje.

Palestinos medikų teigimu, iki šiol Gazos ruože žuvo 910 žmonių, 292 iš jų buvo vaikai, 75 – moterys. Izraelis pranešė netekęs 13 žmonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min