Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paskelbus naujas sankcijas Šiaurės Korėja įspėja apie naujus branduolinius bandymus

Raketos paleidimas
AFP/Scanpix nuotr. / Gruodį įvykęs raketos paleidimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaurės Korėjai nepatinka, kai jai mojama pirštu ir smerkiama. Šalis piktai sureagavo į Jungtinių Tautų rezoliuciją, smerkiančią gruodžio viduryje įvykusį raketos paleidimą. Šiaurės Korėja pareiškė stiprinsianti karinį ir branduolinį šalies pajėgumą, skelbia naujienų tarnyba BBC.

Saugumo Taryba antradienį vieningai priėmė rezoliuciją, kurioje išplėstos jau egzistuojančios sankcijos. 

Šiaurės Korėja trečiadienį suskubo išplatinti pranešimą, kuriame pareiškė stiprinsianti savo „branduolinį arsenalą“ ir atsisakė derybų dėl branduolinio ginklo.

Gruodžio viduryje šalis paleido trijų pakopų ilgo nuotolio raketą, skelbdama, kad ši į kosmosą sėkmingai iškėlė palydovą. Tuo metu jos kaimynės ir JAV teigė, kad šis žingsnis pažeidžia JT rezoliucijas, kurios draudžia vystyti ir išbandyti ilgo nuotolio raketas. 

Saugumo rezoliuciją pasiūlė JAV, ją parėmė ir Kinija, šios dvi šalys yra pagrindinės Šiaurės Korėjos prekybos partnerės ir sąjungininkės.

JAV spaudė Šiaurės Korėjai skirti naujas sankcijas. Kinija siekė, kad būtų priimtas naujas pareiškimas, o ne rezoliucija. Šiaurės Korėjos politikos stebėtojai teigia, kad Kinijos parama JAV sumanymui buvo smūgis Pchenhanui. 

Papildė sankcijų sąrašą

„Mes imsimės fizinių veiksmų, kurių tikslas – plėsti ir stiprinti mūsų pačių gynybines pajėgas, įskaitant branduolinį įbauginimą“, – sakė Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministras. 

Rezoliucijoje numatyti „ženklūs veiksmai“, jei Šiaurės Korėja atliks trečiąjį branduolinį bandymą. Mėginimai jau vyko 2006 ir 2009 metais. Nuspręsta papildyti sankcijų sąrašą ir į jį įtraukti Šiaurės Korėjos kosmoso agentūrą, banką ir keletą prekybos bendrovių bei asmenų. Sąraše numatytiems asmenims ir bendrovėms įšaldomi finansiniai ištekliai, jie nebus įleidžiami į užsienio valstybes.

„Ši rezoliucija perduoda Šiaurės Korėjai, kad jos šiurkštus ankstesnių rezoliucijų pažeidimas turi vieningų ir rimtų pasekmių“, – sakė JAV ambasadorė prie Jungtinių Tautų Susan Rice. 

Tiek Pietų Korėja, tiek Japonija pasveikino rezoliuciją.

Kinijos pasiuntinys JT Li Baodong teigė, kad Pekinas tikėjo, jog „tarybos priimti veiksmai turėtų būti atsargūs, pamatuoti, proporcingi ir prisidedantys prie stabilumo“. 

Grasina naujais bandymais

Šiaurės Korėja akimirksniu sureagavo į naujienas. Užsienio reikalų ministras per šalies naujienų agentūrą paskelbė, jog šalis smerkia „labai nesąžiningą“ rezoliuciją ir ją laiko suverenių teisių pažeidimu.

„Mes imsimės fizinių veiksmų, kurių tikslas – plėsti ir stiprinti mūsų pačių gynybines pajėgas, įskaitant branduolinį įbauginimą“, – sakė užsienio reikalų ministras.

Jis taip pat nurodė, kad nebus „jokio dialogo dėl branduolinio ginklo atsisakymo Korėjos pusiasalyje“. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min