Kaip praneša Rusijos žiniasklaida, šeštadienį V.Putinas priėmė Čilės prezidento Sebastiano Pineros kvietimą 2013 metų sausio pabaigoje dalyvauti Europos ir Lotynų Amerikos susitikime ir kartu aplankyti Rusijos bei Čilės bazes Antarktidoje.
V.Putinas su malonumu priėmė šį kvietimą teigdamas, kad įdomu tiek aplankyti Čilę, tiek ir pamatyti Antarktidos stočių veiklą. Abiejų šalių vadovai apie šiuos planus kalbėjosi Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių ekonominio bendradarbiavimo forume.
V.Putinas su forumo dalyviais pasidalijo ir savo įspūdžiais iš skrydžio su gervėmis: „Mums atrodo, kad mes atrandame kažką neregėto, bet viskas juk yra gamtoje... Mes mokėme nelaisvės sąlygomis išaugintus gervių jauniklius skristi į pietus žiemoti. Užtenka jiems kartą parodyti ir jie jau skrenda. Tai daug tikslesnė navigacija, negu GPS ar pan. Kaip jie tai daro? Visa tai gamtoje yra.“
