Dabar populiaru
Publikuota 2022 10 04, 23:01

Paslaptingieji „Nord Stream“ dujotiekių sprogimai – ką apie juos kol kas žinome

Praėjusią savaitę dviejuose milžiniškuose gamtinių dujų vamzdynuose iš Rusijos buvo aptikti trys atskiri nuotėkiai. Dujotiekiai buvo pripildyti kuro, o dėl plyšimų susidarė beveik kilometro pločio dujų burbulai, kurie iškilo į Baltijos jūros paviršių netoli Danijai priklausančios Bornholmo salos.
„Nord Stream“ 2 Tik prenumeratoriams
„Nord Stream“ 2 / „DPA/Picture Alliance“ / „Scanpix“ nuotr.

Netoliese prieš pat nuotėkio pradžią buvo užfiksuoti sprogimai, o Europos vyriausybės dar nenustatė dujotiekiuose „Nord Stream 1“ ir „Nord Stream 2“ atsiradusių nuotėkių priežasties.

Europos ir JAV politiniai lyderiai teigia, kad šis incidentas buvo sabotažo aktas.

Spėliojama, kad už incidentų slypi Rusija, kurios valstybės kontroliuojama energetikos bendrovė „Gazprom“ yra pagrindinė dujotiekių savininkė.

Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas kaltinimus Rusijai atmetė kaip „kvailus“ ir bedė pirštu į Jungtines Valstijas.

Ši situacija turi šnipų trilerio elementų. Tačiau analitikai teigia, kad dėl dujotiekių gedimų gali smarkiai paaštrėti netiesioginis energetikos karas, kuris vyksta pat nuo kautynių Ukrainoje pradžios – o juk šis mūšis gali turėti rimtų pasekmių milijonams namų ir įmonių visoje Europoje.

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min