Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 4d. 23:42

Paslaptingomis aplinkybėmis miręs Argentinos prokuroras siekė šalies prezidentės arešto

Cristina Fernandez
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Cristina Fernandez

Paslapčių gaubiama Argentinos prokuroro Alberto Nismano mirtis tapo dar mįslingesnė. Atskleista, kad prokuroras prieš mirtį siekė Argentinos prezidentės Cristinos Fernandez de Kirchner arešto, rašo „Bloomberg“.

Sausio 18 dieną mirusio prokuroro namuose rastas dokumentas, kuriuo prašoma suimti šalies prezidentę ir dar kelis jos vyriausybės narius. Dokumento data – 2014-ųjų birželis. 

A.Nismanas šalies vadovę ir kitus valdžios atstovus kaltino nuslėpus įrodymus, jog Irano valdžia yra susijusi su 1994 m. įvykdytu teroro išpuoliu – sprogimu Žydų centre Buenos Airėse, kurio metu žuvo 85 žmonės, dar šimtai buvo sužeisti. Jo teigimu, Argentinos valdžia mainais gavo prekybos nuolaidų – Argentina į Iraną eksportuos grūdus ir mėsą, mainais gaus naftos.

Argentinos prokuroro mirtis iškart buvo apipinta teorijomis. A.Nismanas buvo rastas negyvas išvakarėse dienos, kai jis kongresui turėjo pristatyti įrodymus apie Irano ir „Hezbollah“ vaidmenį sprogdinime. Jo sukniubęs kūnas rastas vonios kambaryje užrakintuose namuose, kuriuos saugojo pareigūnai.

Šalies prezidentė po jo mirties pareiškė esanti tikra, kad A.Nismanas buvo nužudytas tam, kad apjuodintų jos vyriausybės reputaciją. Kiti tvirtina, kad jis buvo nužudytas dėl savo vykdyto tyrimo. Po prokuroro mirties prezidentė paskelbė paleidžianti ir reformuojanti šalies saugumo tarnybą, kurią įtaria vykdžius sąmokslą prieš ją.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Alberto Nismanas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Alberto Nismanas

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:10
01:09
03:07

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min