Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugsėjo 16d. 14:31

Pastarąjį dešimtmetį nuo bado išgelbėta 100 mln. žmonių

Somalyje moterys su vaikais stovi eilėje prie maisto.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Somalyje moterys su vaikais stovi eilėje prie maisto.

Alkanų žmonių skaičius pasaulyje per pastarąjį dešimtmetį sumažėjo 100-u milijonų, nors vienas iš devynių žmonių vis dar turi nepakankamai maisto ir daugiausiai tokių žmonių gyvena Azijoje, antradienį paskelbė Jungtinės Tautos.

JT maisto agentūros pranešė, kad nuo 10-ojo dešimtmečio pradžios pasaulinis skaičius sumažėjo daugiau kaip 200-ais mln., bet perspėjo, kad nepaisant padarytos pažangos „maždaug 805 mln. žmonių pasaulyje – arba vienas iš devynių – kenčia alkį“.

Tūkstantmečio plėtros tikslas iki 2015 metų perpus sumažinti nepakankamai maisto gaunančių žmonių skaičių yra pasiekiamas, „jeigu bus suintensyvintos atitinkamos ir skubios pastangos“, sakoma bendroje metinėje Maisto ir žemės ūkio organizacijos, Tarptautinio žemės ūkio plėtros fondo ir Pasaulio maisto programos ataskaitoje.

Kol kas 63 besivystančios šalys pasiekė šį tikslą, o dar šešios gali jį pasiekti iki 2015 metų, sakoma ataskaitoje.

Nepaisant reikšmingos pažangos, daugiau nei ketvirtadalis žmonių Afrikoje vis dar chroniškai alksta, o bendrai Azijoje gyvena dauguma alkstančiųjų – maždaug 526 mln. žmonių.

„Tai įrodo, kad galime laimėti karą su badu ir turėtume įkvėpti šalis eiti į priekį, prireikus – su tarptautinės bendrijos pagalba“, – nurodoma joje.

Ataskaitoje sakoma, kad prieiga prie maisto sparčiai gerėjo šalyse, kurios išgyveno bendrą ekonominę pažangą, pirmiausia – Rytų ir Pietryčių Azijoje, taip pat Pietų Azijoje bei Lotynų Amerikoje.

Tačiau nepaisant reikšmingos bendros pažangos, keliems regionams sekasi sunkiai: daugiau nei ketvirtadalis žmonių Afrikoje į pietus nuo Sacharos vis dar chroniškai alksta, o bendrai Azijoje gyvena dauguma alkstančiųjų – maždaug 526 mln. žmonių.

Nors 25 šalys pasiekė „ambicingesnį Pasaulio maisto viršūnių susitikimo (WFS) tikslą iki 2015-ųjų perpus sumažinti nepakankamai maisto gaunančių žmonių skaičių“, JT nurodo, kad „nebeliko laiko pasiekti šį WFS tikslą pasauliniu lygiu“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min