TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pastebėtos pirmosios pradingusio Malaizijos lėktuvo nuolaužos?

Dingusio Malaizijos lėktuvo keleivių artimieji
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Dingusio Malaizijos lėktuvo keleivių artimieji
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Sekmadienį pradeda aiškėti oro bendrovės „Malaysia Airlines“ lėktuvo nelaimės kontūrai, tačiau tyrimui toliau pirmyn pasistumti trukdo vis daugiau kylančių mįslių.

Sekmadienio ryte pranešta, kad radaro, kuris fiksavo dingusio orlaivio skrydį, duomenys rodo, kad į Pekiną skridęs laineris prieš dingdamas galėjo pasukti atgal.

Kartu Malaizijos transporto ministras paskelbė, kad įtarimus sukėlė ne tik du keleiviai, kurie skrido su vogtais asmens dokumentais – yra tikrinami dar du asmenys. Interpolas savo ruožtu paskelbė tiriantis papildomus įtartinus pasus.

Visus nustebino dar viena mįslė – kodėl veikia galimai sprogusio lėktuvo aukų mobilieji telefonai? Keleivių šeimoms pavyksta sulaukti kvietimo signalo, tačiau telefonais niekas neatsiliepia.

23.28 val. Nuolaužų apžiūrėti naktį nepavyks

Vietnamo gelbėtojai, ieškantys Malaizijos keleivinio lainerio, kuris dingo su jame buvusiais 239 žmonėmis, po 48 valandas trukusių paieškų sekmadienį galbūt pastebėjo sudužusio orlaivio nuolaužas, pranešė pareigūnai.

„Kadangi jau yra naktis, jie negalėjo ištraukti jų tinkamam atpažinimui. Jie tik nustatė vietą ir grįžo atgal į sausumą“, – sakė pareigūnas. Jis pridūrė, kad į nustatytą vietą tolesniems tyrimams pirmadienį bus pasiųsti lėktuvai ir laivai.

16.52 val. Lėktuvas sprogo ore?

Šaltinis naujienų agentūros „Reuters“ padaliniui Indijoje teigė, kad šiuo metu tyrėjai linksta prie versijos, jog orlaivis sprogo ore dideliame aukštyje. 

Savo tapatybės nenorėjęs atskleisti tyrime dalyvaujantis pareigūnas teigė, kad prie tokių išvadų veda faktas, jog niekaip nepavyksta rasti lėktuvo nuolaužų.

Jo teigimu, tikėtina, kad lėktuvas sprogo 10 kilometrų aukštyje. Jeigu jis būtų kritęs į vandenį nesuiręs, gelbėtojai rastų pakankamai dideles nuolaužas.

Šaltinis teigė, kad kol kas nėra jokių įrodymų, jog lėktuve galėjo būti susprogdinta bomba. Jis neatmetė galimybės, kad nelaimė galėjo nutikti dėl mechaninio gedimo.

16.14 val. Pastebėtos lėktuvo durys ir uodega?

Gelbėtojai mano radę pirmuosius įrodymus, kad lemtingo skrydžio keleiviai pateko į aviakatastrofą. „Wall Street Journal“ praneša, kad Vietnamo paieškos komanda pastebėjo lėktuvo durų dalį ir orlaivio uodegą. Valdžios atstovai teigia, kad dar anksti spėlioti, kas tai per objektai.

Naujieji objektai jūroje pastebėti maždaug už 50 mylių nuo Tho Chu salos. 

„Wall Street Journal“ žurnalistas savo „Twitter“ tinkle paskelbė gelbėtojų pastebėto objekto nuotrauką:

Plūduriuojantis objektas Pietų Kinijos jūroje
Plūduriuojantis objektas Pietų Kinijos jūroje

15.08 val. Interpolas pradėjo tyrimą dėl daugiau suklastotų pasų

Tarptautinė kriminalinės policijos organizacija Interpolas sekmadienį paskelbė, kad pradedamas tyrimas dėl dar daugiau Malaizijos lėktuvo keleivių asmens dokumentų, kurie galėjo būti suklastoti.

14.46 val. Pastebėtas „keistas objektas“

Sekmadienio popietę Vietnamo laivas buvo nusiųstas ištirti „keisto objekto“, kurį jūroje pastebėjo Singapūro lėktuvas, skelbia CNN. Prie laivo prisijungė du orlaiviai iš Australijos ir kinų laivai. Pajėgos nurodytą vietą turėtų pasiekti naktį.

Pietų Kinijos jūroje galimai sudužusio Malaizijos orlaivio jau ieško 40 laivų ir 22 lėktuvai.

14.18 val. Veikia lėktuvu skridusio keleivio mobilusis telefonas

Internete pasirodė vaizdo įrašas, kaip viena šeima bando skambinti savo šeimos nariui, kuris skrido dingusiu lėktuvu. Visų nuostabai, jo telefonas tebeveikia – girdimas kvietimo signalas, nors niekas ir neatsiliepia.

Kinijos žiniasklaida praneša, kad prisiskambinti į dingusiųjų telefonus pavyko jau kelioms šeimoms, tačiau nė vienu jų nesulaukta atsakymo.

VIDEO: Skambutis į dingusio keleivio telefoną

Papildyta 11.41 val. Įrašuose dėl keleivių – daugiau neatitikimų

Kinas, kurio paso numeris yra tarp dingusio „Malaysia Airlines“ lėktuvo keleivių pasų numerių, iš tikrųjų į tą lėktuvą neįlipo, sekmadienį pranešė Kinijos valstybinė žiniasklaida.

Tas žmogus, Rytų Kinijos Fudziano provincijos gyventojas, kiek žinoma, niekur nebuvo išvykęs ir tebėra Fudziane, remdamasi policija pranešė oficialioji naujienų agentūra „Xinhua“.

„Malaysia Airlines“ užregistruotas keleivio vardas skiriasi nuo vardo žmogaus, kuris turi pasą su tuo numeriu, nurodoma pranešime. Paso savininkas sako, kad jo niekada nebuvo pametęs ir kad jis niekada nebuvo pavogtas.

Šis pranešimas pasirodė paaiškėjus, kad du žmonės į minimą lėktuvą, kuris dingo pakeliui iš Kvala Lumpūro į Pekiną, įlipo su pavogtais europietiškais pasais.

Papildyta 10.40 val. Asmenys su vogtais pasais bilietus pirko kartu

CNN skelbia, kad asmenys, turėję vogtus Austrijos ir Italijos piliečių dokumentus, bilietus į skrydį iš Kvala Lumpūro į Pekiną pirko vienu metu.

Jie buvo įsigyti per „China Southern Airlines“ už vienodą sumą. Bilietų numeriai seka vienas po kito, todėl tai rodo, kad jie tikriausiai buvo įsigyti kartu.

„Malaysia Airlines“ lėktuvo nelaimės schema
„Malaysia Airlines“ lėktuvo nelaimės schema

Įtarimai dėl keturių keleivių

Sekmadienį Malaizijos transporto ministras pranešė, kad įtarimus sukėlė ne tik du keleiviai, kurie skrido su vogtais asmens dokumentais. Pareigūnai tikrina dar du asmenis.

Pagalbos dėl visų keturių žmonių tapatybių nustatymo kreiptasi ir į užsienio žvalgybos agentūras.

Neatmetama galimybė, kad su vogtais dokumentais į orlaivį galėjo patekti teroristai. Ekspertus glumina faktas, kad iš orlaivio nebuvo gauta jokio pagalbos prašymo arba pranešimo apie nesklandumus. Oras Pietų Kinijos jūroje, virš kurios lėktuvui skrendant nutrūko ryšys, taip pat buvo ramus. 

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Degalų dėmės jūroje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Degalų dėmės jūroje

Aviacijos saugumo ekspertai sako, kad yra labai neįprasta, jog pilotai neturėtų laiko paskelbti pagalbos signalo. Žurnalo „Flight Global“ specialistas Davidas Learmountas aiškina, kad lėktuvui skrendant 10 kilometrų aukštyje (maždaug tokiame skrido Malaizijos orlaivis, kai su juo nutrūko ryšys) pilotai turėtų užtektinai laiko pranešti apie technines problemas prieš orlaiviui nukrentant į jūrą.

Rastos degalų dėmės

Laineris „Boeing 777-200ER“, kuriuo iš Kvala Lumpūro į Kinijos sostinę skrido 227 keleiviai ir 12 žmonių įgula, kaip spėjama, sudužo šeštadienį Pietų Kinijos jūroje.

Pradėjus temti Pietų Kinijos jūroje gelbėtojai pastebėjo dvi degalų dėmes maždaug toje vietoje, kur pradingo lėktuvas. Nei nuolaužų, nei išsigelbėjusių per septynias valandas trukusiose paieškose, kuriose dalyvavo penkios valstybės, nerasta.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min