Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 7d. 14:55

Patriarchas Kirilas palaikė protestuotojus dėl Rusijos Dūmos rinkimų rezultatų

Naujasis Rusijos stačiatikių bažnyčios patriarchas Kirilas.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos stačiatikių bažnyčios patriarchas Kirilas kritikuoja Kremlių.

Rinkimų į Dūmą rezultatais nepatenkinti ir į protesto akcijas besirenkantys Rusijos piliečiai sulaukė gana netikėto sąjungininko: paprastai Rusijos valdžiai lojalus Maskvos ir visos Rusijos patriarchas Kirilas pareiškė, kad politikos kursą reikėtų pakoreguoti, rašo newsru.com.

Jeigu valdžia ir toliau liks abejinga piliečių nuomonei, tai labai blogas ženklas, pareiškė patriarchas Kirilas per Kalėdas – vieną pagrindinių bažnytinių švenčių, kai stačiatikių bažnyčios vadovas sulaukia išskirtinio dėmesio. Tiesa, tame pačiame interviu patriarchas pareiškė, kad eiliniams rusams „kenkia“ ne aukščiausia šalies, o vietinė valdžia.

„Uždavinys yra toks, kad teisėti protestai lemtų politikos kurso pokyčius. Tai svarbiausia. Jeigu valdžia negirdi protestuotojų balsų, tai labai blogas ženklas – tai rodo, kad valdžia nesugeba prisiderinti. O valdžia turi derintis, taip pat ir girdėdama signalus iš išorės“, – interviu televizijos kanalui „Rosija 1“ sakė patriarchas Kirilas.

Kiekvienas žmogus laisvoje visuomenėje turi turėti teisę išsakyti savo nuomonę, – sakė patriarchas.

Dar pernai gruodį užsienio spauda pastebėjo, kad ginčytini rinkimų į Rusijos Dūmą rezultatai pavertė patriarchą Kirilą iš Kremliaus sąjungininko jo kritiku. Tuomet stačiatikių bažnyčios vadovas protesto akcijas pavadino „teisėta negatyvia reakcija“.

„Kiekvienas žmogus laisvoje visuomenėje turi turėti teisę išsakyti savo nuomonę, taip pat ir nepasitenkinimą valdžios veiksmais. Jeigu iš žmonių ši teisė atimama, tokiu būdu ribojama jų laisvė ir tai labai skausminga. Tarybiniais laikais tokios teisės nebuvo, ji tik deklaruota popieriuje, bet realiai jos nebuvo. O dabar tokia teisė yra. Ir, žinoma, žmonės šia teise naudojasi“, – cituojamas patriarchas.

Rusijos stačiatikių bažnyčios vadovas pabrėžė, kad protestai yra jiems jautri tema. „Mūsų tikintieji ir tarp tų, kurie buvo aikštėje, ir tarp tų, prieš kuriuos buvo rengiami protestai. Todėl Bažnyčios žodis negali būti politizuotas“, – įsitikinęs Kirilas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min