TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Paviešintas paskutinis laiškas, kurį iš džihadistų gavo nužudyto J.Foley šeima

JAV žurnalistas Jamesas Foley
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr. / JAV žurnalistas Jamesas Foley
Šaltinis: 15min
0
A A

„Islamo valstybės“ džihadistų nužudyto JAV žurnalisto Jameso Foley šeima paviešino paskutinį elektroninį laišką, kurį jie gavo iš kovotojų. Laiškas buvo paskelbtas „The Global Post“ puslapyje – šiam naujienų portalui pastaruoju metu ir dirbo laisvai samdomas žurnalistas.

Rugpjūčio 12 dienos laiške džihadistai grasino, kad J.Foley bus įvykdyta egzekucija, ir tai bus atsakas į JAV oro atakas Irake.

Šeima pažymi, kad laiške yra netikslumų – pavyzdžiui, jame rašoma, kad šeima esą turėjo daug galimybių derėtis dėl J.Foley paleidimo. Tačiau pasak šeimos, su jais buvo susisiekta vos du kartus. Pirmą kartą – maždaug po metų nuo pagrobimo. Tuomet iškart pareikalauta pinigų. Antrą kartą, kai jie įrodė, jog nelaisvėje laiko J.Foley, jie pareikalavo 100 mln. eurų ir mainais paleisti keletą kalinių, laikomų JAV.

Trečiajį kartą J.Foley šeima sulaukė laiško 2014 m. rugpjūčio 12 d.:

„KIEK DAR AVYS SEKS PASKUI AKLĄ PIEMENĮ?

Žinutė Amerikos vadovybei ir jos piliečiams, kurie panašūs į avis:

Mes jus palikome ramybėje po jūsų gėdingo pralaimėjimo Irake. Mes nesikišome į jūsų šalies reikalus ir nepuolėme saugiai namuose sėdinčių jūsų gyventojų, nors mes tą ir galėjome padaryti!

O kalbant apie jūsų visuomenės padugnes, kurias mes laikome įkaitais... JIE IŠDRĮSO ĮŽENGTI Į LIŪTO URVĄ IR BUVO SUVALGYTI.

Jūs turėjote daug progų derėtis dėl jūsų žmonių paleidimo už pinigus – taip yra padarę daug kitų vyriausybių. 

Mes taip pat siūlėme kalinių mainus į musulmonų, kurie laikomi pas jus, išlaisvinimą, pavyzdžiui, mūsų sesers Dr. Afia Sidiqqi. Tačiau jūs labai greitai parodėte, kad jūsų tai visiškai nedomina.

Jūs niekaip kitaip nemokate bendrauti su musulmonais – tik jėgos kalba. Kalba, kuria jūs bendravote, kai mėginote užimti mūsų šalį!

Dabar jūs dar kartą grįžote bombarduoti musulmonų Irake, šįkart pasinaudodami oro antskrydžiais ir „įgaliotinių armijomis“ – o patys tuo tarpu bailiai traukiatės nuo konfrontacijos!

Šiandien mūsų kardai yra traukiami į jūsų pusę – VADOVYBĘ IR GYVENTOJUS! IR MES NESUSTOSIME TOL, KOL NEPATENKINSIME SAVO KRAUJO TROŠKULIO!

Mes nesigailime savo silpnų, senų, moterų ir vaikų, todėl nepagailėsime ir jūsiškių!

Jūs ir jūsų gyventojai sumokės kainą už atakas!

Pirmasis bus Amerikos piliečio Jameso Foley kraujas!

Jam egzekucija bus įvykdyta kaip TIESIOGINĖ jūsų atakos pasekmė!“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Islamas Irakas

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min