TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Paviešinti Boriso Berezovskio parodymai: A.Litvinenka rinko duomenis apie Romaną Abramovičių

Borisas Berezovskis (1946-2013)
Borisas Berezovskis (1946-2013)
Šaltinis: 15min
0
A A

Londono aukščiausiame teisme pirmadienį byloje dėl Aleksandro Litvinenkos nužudymo pagarsinti artimo jo draugo, verslininko ir oligarcho Boriso Berezovskio parodymai, skelbia Unian.net.

Pats B.Berezovskis neaiškiomis aplinkybėmis mirė prieš porą metų. Tad kovo 16-ąją Londono teisme jo parodymus perskaitė teisėjų kolegijos pirmininkas.

Litvinenka buvo labai sąžiningas ir konkretus žmogus. Šiek tiek naivus – kartais gal pervertindavo savo surinktos informacijos svarbą, tačiau ne idiotas.

2006 metų lapkritį, netrukus po A.Litvinenkos mirties, verslininkas tyrėjams atskleidė, kokie santykiai siejo jį ir žuvusįjį.

Jis pasakojo, kad A.Litvinenka jam patarė su saugumu ir politine situacija Rusijoje susijusiais klausimais, pranešė „RIA Novosti“, kurią cituoja Unian.net.

Paviešintuose B.Berezovskio parodymuose jis nurodo, kad buvo patenkintas A.Litvininkos darbu, tačiau galiausiai teko atsisakyti jo paslaugų: „Tai privalėjau padaryti, kad jis galėtų be trukdžių dirbti britų žvalgyboje. Tačiau aš žinau, kad jis buvo nepatenkintas darbo sąlygomis (žvalgyboje – red. past.)“.

AFP/Scanpix nuotr./A.Litvinenka
AFP/Scanpix nuotr./A.Litvinenka

B.Berezovskio liudijimas taip pat atskleidė, kad A.Litvinenka bendradarbiavo ne tik su Didžiosios Britanijos, bet ir su Ispanijos specialiosiomis tarnybomis. Jų užsakymu rinko duomenis apie rusų verslininką Romaną Abramovičių.

„Litvinenka buvo labai sąžiningas ir konkretus žmogus. Šiek tiek naivus – kartais gal pervertindavo savo surinktos informacijos svarbą, tačiau ne idiotas“, – duodamas parodymus teigė B.Berezovskis.

Tokį įspūdį jis susidarė, nes net ir po to, kai oficialiai nebedirbo verslininkui, A.Litvinenka su B.Berezovskiu susitikdavo. Tai esą vykdavo A.Litvinenkos iniciatyva – jis norėdavo perduoti verslininkui aktualią ir svarbią informaciją.

Likus kelioms dienoms iki 2006-ųjų lapkričio 1 dienos, kada, kaip įtariama, A.Litvinenka buvo nunuodytas poloniu-210, su V.Berezovskiu susisiekė buvęs specialiųjų rusų tarnybų darbuotojas ir pranešė turintis informacijos apie žurnalistės Anos Politkovskajos nužudymą.

Tyrėjams verslininkas sakė, kad pats A.Litvinenkos sunaikinimo metodas jam yra įrodymas, kad tai įvykdant dalyvavo Rusijos valdžios institucijos. Be valstybės žinios nepavyktų gauti žmogžudystei reikalingą radioaktyviosios medžiagos kiekį, teigė verslininkas.

A.Litvinenka iš Rusijos pabėgo 2000 metais. Didžiojoje Britanijoje jis praleido šešerius metus – 2006-aisiais mirė, netrukus po to, kai jam buvo suteikta šios šalies pilietybė.

Jo savijauta pradėjo blogėti po susitikimo su buvusiais kolegomis Andrejumi Lugovojumi ir Dmitrijumi Kovtunu – su jais A.Litvinenka buvo susitikęs išgerti arbatos Londone.

Po A.Litvinenkos mirties Didžiosios Britanijos Sveikatos apsaugos agentūros specialistai pareiškė, kad ant jo kūno rado didelį kiekį radioaktyviųjų medžiagų – polonio-210. Pagrindinis įtariamasis „Litvinenkos byloje“ yra Rusijos verslininkas ir politikas A.Lugovojus. Jis kaltinimus neigia, sakydamas, kad jie pareikšti dėl politinių motyvų. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min