TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Paviešinti GRU diversantų ir separatistų pokalbiai: jei ukrainiečių kariai nepasiduos – sušaudyti; laukiama pastiprinimo iš Krymo

Neramumai rytų Ukrainoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Neramumai rytų Ukrainoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Ukrainos žiniasklaida paviešino Donecko separatistų, užėmusių administracijos pastatą, susirašinėjimą „Skype“ su koordinatoriais Maskvoje. Šie susirašinėjimai, kuriuos perėmė Ukrainos saugumas, rodo, jog separatistai instrukcijų gauti važinėja į Maskvą, o artimu metu laukia pagalbos iš Krymo, skelbia unian.net. Dar viename įraše rusų diversantų Slavianske vadas savo pavaldiniams nurodo: jei užblokuoti ukrainiečių kariai atsisakys pasiduoti – šaudyti į juos.

Įsakymas: jei Ukrainos kariai nepasiduos – šaudyti į juos

Ukrainos saugumo tarnyba paskelbė Rusijos karinės žvalgybos GRU darbuotojų pokalbį, kuriame instruktuojamos Donecko srityje veikiančios diversinės grupės.

GRU diversinės grupės vadovas „Strelok“, esantis rusų separatistų ir diversantų užgrobtame Slaviansko mieste, dalija nurodymus savo pavaldiniams. Be kita ko, jis reikalauja, kad jo smogikai blokuotų karinį dalinį ir priverstų ukrainiečių karius išduoti tėvynę. Jei šie nepaklus, „Strelok“ leidžia šaudyti į karius.

Anksčiau Ukrainos saugumo tarnyba paskelbė nustačiusi, kad diversantams Slavianske vadovauja GRU karininkas Igoris Strelkovas, prieš tai pasižymėjęs Kryme

Instrukcijų važinėjo į Maskvą

Kitame paviešintame įraše separatistų atstovas, „Skype“ naudojantis „ArbitrumUA“ vardą, susirašinėjo su Maskvoje šiuo metu esančia areštuoto prorusiško Donbaso politiko Pavlo Gubariovo žmona Jekaterina.

Iš šių pokalbių aiškėja, kad separatistai Maskvoje palaiko ryšius su Rusijos Dūmos deputatu Jevgenijum Fiodorovu, taip pat su aneksuoto Krymo prorusišku vadovu Sergejum Aksionovu, siekiama, kad Rytų Ukrainoje būtų pakartotas Krymo scenarijus. Susirašinėjimai vyko nuo kovo iki pat šių dienų. 

VIDEO: Paviešinti Donecko separatistų pokalbiai rodo

Iš Rusijos gaunamose instrukcijose nurodoma, kaip koordinuoti svarbiausių administracinių pastatų užėmimus, nušviesti tai žiniasklaidoje, pabrėžiama, kaip svarbu operatyviai reaguoti į besikeičiančią situaciją. Separatistai aptarinėja, kiek ginklų jie turi, ir kalba, jog yra pasiryžę juos panaudoti. 

P.Gubariovo žmona rašo: „Laikykitės, vyručiai! Iš jūsų reikia teroro faktų, nuotraukų, video, aprašymų, kuo daugiau, tuo geriau“. Ji teigia, kad surinkus visą informaciją bus galima greitai gauti pagalbą. Separatistų atstovas rašo jau du kartus buvęs Maskvoje, o prieš susitinkant su J.Fiodorovu jį keturias dienas tikrino Rusijos Federalinė saugumo tarnyba. P.Gubariovo žmona teigia irgi palaikanti ryšį su J.Fiodorovu telefonu. 

Separatistų atstovas teigia, kad dar yra vilčių rytų Ukrainoje pakartoti Krymo scenarijų, kuomet prisidengiant savigynos būriais į šalį įvedama Rusijos kariuomenė. Jis rašo, kad ketina skristi pokalbių su Krymo valdžia, tačiau prieš tai dar nori užsukti į Maskvą pasirašyti susitarimo. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min