Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 03, 22:58

Pavojingiausia pasaulio šalis gamtosaugininkams – Meksika. Kas ten vyksta?

Jis dingo prieš aušrą, išėjęs į vieną iš savo įprastų ankstyvų rytinių pasivaikščiojimų. Po trijų savaičių Tomas Rojo buvo rastas negyvas, jo kūnas taip suiręs, kad reikėjo atlikti DNR tyrimą, kad būtų patvirtinta jo tapatybė.
Meksika Tik prenumeratoriams
Meksika / „Scanpix“/AP nuotr.

Šiaurės Meksikoje gyvenančios čiabuvių jakių (yaqui) bendruomenės lyderis T.Rojo buvo iškastas iš nepažymėto kapo, rasto šalia Jaki upės, svarbaus jo genties pragyvenimo šaltinio, kurią gindamas jis praleido didžiąją savo gyvenimo dalį.

Jakiai jau kelis dešimtmečius kovoja su Meksikos vyriausybe dėl upės kontrolės, o padėtį dar labiau pablogino 2013 metais pastatytas milžiniškas akvedukas, skirtas siurbti vandenį ir tiekti jį į valstijos sostinę.

„Jis buvo labai paprastas žmogus, labai drovus, labai linksmas, labai protingas, – prisiminė kitas aktyvistas Isaacas Jiménezas, genties sekretorius, visą gyvenimą pažinojęs nužudytąjį. – Iš jo išmokau daug dalykų, kaip kovoti su blogomis vyriausybėmis.“

I.Jiménezas sakė manantis, kad jo draugas tapo taikiniu dėl savo aktyvumo.

T.Rojo mirtis atspindi niūrią tendenciją: jis buvo vienas iš 54 aplinkosaugos ar žemės teisių aktyvistų, praėjusiais metais nužudytų Meksikoje, remiantis aplinkosaugos organizacijos „Global Witness“ ataskaita, kuri buvo paskelbta praėjusią savaitę.

Dėl šių aukų Meksika tapo valstybe, kurioje fiksuojama daugiausia aplinkosaugos aktyvistų mirčių visame pasaulyje.

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min