TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pavojų kelianti grandinė: iš Vokietijos kalėjimų – tiesiai į džihadistų gaujas

Kalėjimas
123rf.com nuotr. / Kalėjimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vokietijos įkalinimo įstaigose verbuojami nauji rekrūtai į džihadistų gretas, teigia spiegel.de. Sparčiai plintanti radikali islamo atšaka salafizmas įtraukia vis daugiau jaunų musulmonų ne tik Artimųjų Rytų valstybėse, tačiau ir Europos kalėjimuose.

Musulmonai sudaro didžiąją dalį visų Vokietijos imigrantų. Tokia situacija sudaro puikias sąlygas radikalaus islamo plėtrai šalyje. Nemaža dalis teroristų, įvykdžiusių išpuolius Europoje, savo kelią pradėjo kalėjimuose. Pavyzdžiui, vienas teroristų, prisidėjusių prie 2004-ųjų Madrido traukinių sprogdinimo, kontaktus su ekstremistais užmezgė būtent kalėjime.

2012-ųjų kovą Tulūzoje (Prancūzija) surengtos žudynės taippat buvo sukeltos buvusio salafizmo sekėjo, kuris į radikalųjį islamą atsivertė kalėjime. Įtariama, kad visai neseniai įvykusiame išpuolyje Belgijos Žydų muziejuje, kurio metu nušauti 4 žmonės, veikė buvęs kalinys, kuris radikalaus islamizmo link taip pat pasuko kalėdamas.

Nemaža dalis teroristų, įvykdžiusių išpuolius Europoje, savo kelią pradėjo kalėjimuose

Anot Visbadeno pataisos namų viršininkės Hadmut Jung-Silberreis, virsmas iš smulkaus nusikaltėlio į ekstremistą yra beveik nepastebimas.

Spėjusio pagarsėti salafisto Bilalo Philipso užrašai kalėjime buvo perdavinėjami iš vienos kameros į kitą. Kalėjimo prižiūrėtojai radikalių idėjų skleidimo nepastebėjo iki tol, kol įkalinimo įstaigoje pradėjo dirbti musulmonų mula Husamuddinas Meyeris.

Dvasininkas siekia neleisti įsišaknyti radikalioms idėjoms jaunų musulmonų galvose. „Keletas iš nuteistųjų norėtų keliauti į Siriją,“ – teigia mula, „tačiau dauguma iš jų dar nerado savo tikrojo kelio, o jam surasti egzistuoja galybė kitokių būdų“.

Meyeris užaugo krikščioniškoje šeimoje Vokietijoje, o islamą atrado būdamas studentu ir keliaudamas po Maroką, Tunisą ir Alžyrą. Senegale jis susipažino su savo būsimąja žmona bei atrado islamą. Grįžęs į Vokietiją baigė islamo studijas Freiburgo universitete ir dabar vadovauja pamaldoms nedidelėje mečetėje Visbadeno apylinkėse.

Musulmonų mula dirba su tokiais nuteistaisiais, kaip Abdulas, kuris yra vokietis, atsivertęs į islamą maždaug prieš ketverius metus, tačiau atrasti islamą jam padėjo salafistų atšaka. Abdulas vykdė ginkluotus apiplėšimus, po vieno jų ir įkliuvo.

Musulmonų mula dirba su tokiais nuteistaisiais, kaip Abdulas, kuris yra vokietis, atsivertęs į islamą maždaug prieš ketverius metus, tačiau atrasti islamą jam padėjo salafistų atšaka.

Jo galva pilna radikalaus islamo idėjų, jis turi šiokią tokią patirtį su šaunamaisiais ginklais. Be to, Abdulas jau yra patyręs, ką reiškia laužyti įstatymus. Tačiau kalėjime jis sutiko H.Meyerį. Kone trejus metus jie reguliariai susitikdavo per pamaldas ir pasinerdavo į diskusijas apie religiją. „Aš buvau nupuolęs kartu su salafistais, bet dabar pažinau tikrąją islamo širdį“, – teigia Abdulas.

Atkalbėti nuo radikalių idėjų nėra lengva. „Kartais diskusijos tampa tokios įtemptos, kad aš turiu padaryti petrauką“, – teigia Meyeris.

Kartais mula valgo ledus, kad numalšintų įtampą. Musulmonų mulai kalėjimo šaldiklyje saugoma galybė ledų.

Tokie dvasininkai, kaip Meyeris, labai svarbūs Vokietijos kalėjimuose, kuriuose kali nemažai musulmonų, kurie tampa lengvu taikiniu ekstremistų propagandai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min