Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Paskutinė akcijos diena.
Išbandyti

Pekinas: Vašingtonas „brangiai sumokės“, jei ambasadorė prie JT apsilankys Taivane

Kinija ketvirtadienį pareiškė, kad Jungtinės Valstijos „brangiai sumokės“, jei jų ambasadorė prie Jungtinių Tautų Kelly Craft neatsisakys planų kitą savaitę apsilankyti Taivane. „Jungtinės Valstijos už savo neteisingus veiksmus brangiai sumokės“, – sakoma Kinijos misijos prie JT pareiškime.
JAV ir Kinija
JAV ir Kinija / 123RF.com nuotr.

„Kinija primygtinai ragina Jungtines Valstijas nutraukti beprotišką provokaciją, nebekelti naujų sunkumų Kinijos ir JAV santykiams bei abiejų šalių bendradarbiavimui Jungtinėse Tautose ir nustoti eiti neteisingu keliu“, – priduriama jame.

Pekinas „tvirtai prieštarauja“ vizitui ir reikalauja, kad JAV atšauktų savo planus, sakoma pareiškime, kuriame taip pat kalbama apie „vienos Kinijos“ principą, kad sala yra jos dalis.

JAV misija prie JT ketvirtadienio vakarą pranešė, kad K.Craft sausio 13–15 dienomis lankysis Taibėjuje, kur susitiks su Taivano pareigūnais ir kitais diplomatinės bendruomenės nariais.

„Savo kelionės metu ambasadorė sustiprins tvirtą ir nuolatinę JAV vyriausybės paramą Taivano tarptautinei erdvei“, – sakoma amerikiečių pranešime.

Planuojama, kad sausio 14-ąją K.Craft kalbės Diplomatijos ir tarptautinių reikalų institute „apie įspūdingą Taivano indėlį į pasaulinę bendruomenę ir Taivano prasmingo ir išplėsto dalyvavimo tarptautinėse organizacijose svarbą“, nurodoma pranešime.

Kinijos valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“ ketvirtadienį taip pat kritikavo tokius planus, sakydama, kad JAV ambasadorės buvimas Taivane pažeis Kinijos suverenitetą.

Prezidento Donaldo Trumpo administracijos pareigūnai praėjusiais metais jau lankėsi Taivane, nepaisant Pekino pasipriešinimo ir tarp JAV ir Kinijos tvyrant įtampai dėl prekybos, saugumo ir žmogaus teisių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius