Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Penki dalykai, kuriuos galbūt praleidote, stebėdami Petro Porošenkos inauguraciją

Inauguracijos ceremonija
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Inauguracijos ceremonija
Šaltinis: 15min
0
A A

Portalas Kyivpost.com pateikia penkis dalykus, į kuriuos galbūt neatkreipėte dėmesio, šeštadienį stebėdami Petro Porošenkos inauguraciją.

1. Vos nenualpęs garbės sargybinis

15min.lt jau rašė, kad vienas garbės sargybinis, P.Porošenkai įeinant į Aukščiausiąją Radą, iš rankų išmetė ginklą ir vos neapalpo.

Kaip praneša naujienų agentūra „Unian“, gali būti, kad kareiviui negera pasidarė dėl saulės smūgio – mat jis ilgą laiką stovėjo saulėje.

VIDEO: Garbės sargybiniui pasidarė silpna

Ši informacija netruko pasklisti socialiniuose tinkluose. Internautai tai, kad garbės sargybiniui iš rankų iškrito ginklas, įvertino kaip ženklą, žadantį, jog pavyks išspręsti saugumo problemą Rytų Ukrainoje ir suvaldyti teroristus.

Internautams taip pat tai priminė buvusio Ukrainos vadovo Viktoro Janukovyčiaus prisaikdinimo ceremoniją, kai tuomet dar be penkių minučių šalies vadovo vos nenutrenkė Aukščiausiosios Rados durys. V.Janukovyčių atvežęs limuzinas sustojo prie parlamento rūmų. Nuo ten politikas žingsniavo raudonuoju kilimu. Tačiau jam įeinant pro duris, abejos durys staiga užsivėrė vienu metu, vos nesužeisdamos išrinktojo prezidento. Vis dėlto apsaugos darbuotojai suskubo vėl atidaryti duris. Netrukus V.Janukovyčius sėkmingai pasiekė salę ir prisiekė Ukrainai.

2. Apsieita be palydos

Prisaikdintas Ukrainos prezidentu P.Porošenka iš Aukščiausiosios Rados pajudėjo automobilyje be palydos, o gatvės dėl jo nebuvo užtvertos. Tai buvo didelis kontrastas buvusiam prezidentui Viktorui Janukovyčiui, kurio (kartais net tuščių) automobilių kortežas ne vienai valandai sutrikdydavo eismą gatvėse.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Inauguracijos ceremonija
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Inauguracijos ceremonija

3. Panaudotas frazeologizmas

Kalbėdamas apie taiką, pirmą kartą kreipdamasis į tautą, P.Porošenka pažymėjo, kad buvo svarbu pasirengti karui.

„Privalome išlaikyti paraką sausą“ (tai reiškia būti pasirengus gintis), – pacitavo jis žinomą frazeologizmą.

Ironiška, tačiau P.Porošenkos pavardė kildinamas iš ukrainiečių žodžio „parakas“ (porokh – ukr.) Be to, „parakas“ yra P.Porošenkos pravardė. Daugelis mano, kad šis frazeologizmas panaudotas specialiai, parodant gebėjimą pasijuokti iš savęs.

VIDEO: P.Porošenkos inauguracija

4. Nepatenkinta komunistų partijos frakcija

Per savo inauguracijos kalbą P.Pošenka pabrėžė, kad Rusijos aneksuotas Krymas visada buvo, yra ir bus Ukrainos. Šiuos jo žodžius lydėjo gausūs plojimai. Neplojo tik komunistų partijos frakcija. Jos nariai taip pat atsisakė giedoti šalies himną.

5. Pirmoji dama

P.Porošenkos žmona Marina kartu su 13-mečiu sūnumi Mykhailu dalyvavo ceremonijoje. Moteris pasirinko paprastą mėlynos spalvos suknelę, kurią sukūrė Ukrainos dizaineriai specialiai šiai progai. Dėl kažkokių priežasčių P.Porošenka per ceremoniją nemūvėjo vestuvinio žiedo. V.Janukovyčiaus atveju, inauguracija tebuvo formalus renginys, kuriame dalyvavo jo žmona. Visą likusį laiką Liudmila Janukovyč gyveno viena Donecke. Kad jis nebegyveno su savo teisėta žmona Liudmila, paaiškėjo jam pasprukus į Rusiją. Neseniai paviešinta, kad jis turėjo meilužę vardu Liubov Poležai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min