TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Penki JAV valdžios žingsniai kovoje su džihadistų keliama grėsme

„Islamo valstybės“ teroristas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Islamo valstybės“ teroristas
Šaltinis: 15min
0
A A

JAV nacionalinio saugumo departamento sekretorius Jehas Johnsonas trečiadienį pareiškė, kad grupuotė „Islamo valstybė“ (IS) kelia grėsmę šaliai, rašo naujienų svetainė huffingtonpost.com. J.Johnsonas įvardijo ir penkis kovos su islamo fanatikais žingsnius, kurie žengti, siekiant išvengti naujų teroristinių atakų JAV.

„IS pademonstravo, kad šiuo metu kelia grėsmę mūsų, kaip valstybės, gyvybiniams interesams ir mūsų sąjungininkams. Dėl to, kova su jais yra vienintelis būdas juos sustabdyti. Su tokios rūšies terorizmu reikia kariauti, jo negalima išvengti“, – teigė J.Johnsonas savo kalboje Užsienio reikalų taryboje.

J.Johnsonas tikino, kad islamistų gretose šiuo metu kovoja apie 10 tūkstančių žmonių ir jie surengia nuo 30 iki 40 išpuolių per mėnesį. Kiekvieną dieną jie gauna apie milijoną dolerių siekiančias pajamas iš prekybos nafta, kontrabandos ir išpirkų.

JAV pareigūnas išskyrė penkis pagrindinius žingsnius, kuriuos nacionalinio saugumo departamentas jau žengė, kovodamas su IS ir kitų teroristinių grupuočių veikla.

1. Padidintas aviacijos saugumas

J.Johnsonas teigė nuo liepos mėnesio sugriežtėjo patikros procedūros 25 užsienio šalių oro uostose, iš kurių skrendama tiesiogiai į JAV. Jis pabrėžė, kad itin svarbu, jog būtų užkirstas kelias potencialiems teroristams įžengti į JAV teritoriją.

J.Johnsonas tikino, kad islamistų gretose šiuo metu kovoja apie 10 tūkstančių žmonių ir jie surengia nuo 30 iki 40 išpuolių per mėnesį. 

2. Atidžiau stebimi į Siriją siekiantys išvykti asmenys

J.Johnsonas teigė, kad iš viso per pastaruosius trejus metus į Siriją išvyko apie 12 tūkst. džihadistų kovotojų, tarp jų yra apie 1000 musulmonų iš Europos ir dar apie 100 iš JAV.

„Šie kovotojai ne tik prisijungia prie IS, bet vėliau, apmokyti teroristų, palieka Siriją ir atlieka išpuolius kitose šalyse“, – teigė J.Johnsonas.

JAV pareigūnas pridūrė, kad Federalinis Tyrimų Biuras (FTB) jau sulaikė daugybę =moni7, kurie norėjo keliauti į Siriją ir ten prisijungti prie džihadistų grupuočių, tačiau konkretaus skaičiaus nenurodė.

3. Pagerintas informacijos apie įtariamuosius dalijimasis su kitomis šalimis

Remiantis JAV bevizio režimo programa, į šią šalį lengvai įvažiuoti gali 38 šalių piliečiai. Jie JAV gali išbūti 90 dienų be vizos. J.Johnsonas teigė, kad Vašingtonas sustiprino bendradarbiavimą su šiomis šalimis ir apsikeitimą svarbia informacija, kadangi nemažai jų piliečių šiuo metu vykdo teroristinius aktus Sirijoje.

Pabrėžta, kad grėsmę saugumui JAV kelia ne tik iš kitų šalių atvykę teroristai, bet ir kai kurie šioje šalyje išaugę asmenys.

JAV palaiko bevizio režimo programoje dalyvaujančių šalių pastangas atnaujinti ir modernizuoti apsaugos sistemas oro uostose.

4. JAV tarnybos labiau dalijasi informacija tarpusavyje

J.Johnsonas kartu su FTB ir CŽV sutarė dėl glaudesnio bendradarbiavimo ir dalinimosi informacija apie įtartinus asmenis.

5. Didesnis dėmesys potencialiems teroristams JAV viduje stebėti

Pabrėžta, kad grėsmę saugumui JAV kelia ne tik iš kitų šalių atvykę teroristai, bet ir kai kurie šioje šalyje išaugę asmenys. Dėl to svarbus vaidmuo tenka bendruomenių policijai, kuri turi stebėti įtartinų asmenų elgesį ir apie jį pranešti aukštesnio rango struktūroms.

Neseniai Nacionalinio saugumo departamentas išsiuntė sprogstamųjų medžiagų, būtinų bombos gamybai, sąrašą mažmeninės prekybos parduotuvių savininkams. Jie prašomi nedelsiant pranešti apie asmenis, kurie perka didelius šių medžiagų kiekius. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min