TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Penkiolika Vladimiro Putino metų valdžioje – daug kraujo, dar daugiau įžūlumo ir mažai laisvės

Vladimiras Putinas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas
Šaltinis: 15min
0
A A

1999 m. rugpjūčio 9 d. Rusijos laikinuoju ministru pirmininku buvo paskirtas prieš tai mažai kam žinomas 46-erių Vladimiras Putinas. Daugelis tai vertino kaip dar vieną trumpalaikį kadenciją baigiančio Rusijos prezidento Boriso Jelcino sprendimą. Istorija pasisuko kitaip.

Per 15 metų V.Putinas išgarsėjo ir savo sparnuotomis frazėmis bei netašytais juokeliais. BBC pateikia Rusijos prezidento citatų rinkinį.

Apie kovą su teroristais ir Čečėniją

Jeigu jūs norite tapti islamo radikalu ir būti apipjaustyti, kviečiu jus į Maskvą. Rekomenduosiu operaciją padaryti taip, kad jums daugiau jau niekas neužaugtų.

„Mes teroristus persekiosim visur. Tai reiškia, jūs man atleiskit, bet jei juos pagausim tualete, tai ir tupykloj juos skandinsime.“ (1999 m.)

„Teisėsaugos institucijų garbės reikalas – iškrapštyti teroristinių aktų organizatorius ir iš kanalizacijos dugno.“ (2010 m.)

„Jeigu jūs norite tapti islamo radikalu ir būti apsipjaustyti, kviečiu jus į Maskvą. Turime tokių specialistų. Jiems rekomenduosiu operaciją padaryti taip, kad jums daugiau jau niekas neužaugtų“ (Atsakymas Vakarų žurnalistui 2002 m. spaudos konferencijos metu)
AFP/„Scanpix“ nuotr./Rusijos kariai Čečėnijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr./Rusijos kariai Čečėnijoje

Apie Sovietų Sąjungos žlugimą

„Sovietų Sąjungos žlugimas buvo didžiausia amžiaus geopolitinė katastrofa“ (2005 m.).

„Rusija žlungant Sovietų Sąjungai patyrė beprecedenčius žmonijos istorijoje nuostolius – ji paaukojo dešimtis tūkstančių kvadratinių kilometrų savo istorinių žemių.“ (2005 m.)

„Kas nesigaili dėl Sovietų Sąjungos žlugimo, tas neturi širdies. Kas tikisi ją atkurti, tas neturi proto.“ (2010 m.)

Apie santykius su JAV ir NATO

Nuolatinis rodymas į užsienį, kaip Rusijos problemų šaltinį, yra iš esmės neteisingas. Visos mūsų bėdos kyla iš mūsų pačių, iš mūsų aplaidumo ir silpnumo.

„Nuolatinis rodymas į užsienį, kaip Rusijos problemų šaltinį, yra iš esmės neteisingas. Visos mūsų bėdos kyla iš mūsų pačių, iš mūsų aplaidumo ir silpnumo.“ ( 1999 m.)

„Jie patys ten iki ausų vienoje konsistencijoje. Kaip laužtuvas iki pat viršaus jie ten styro jau išvardintose problemose, o nori mums jas suversti“ (2012 m.).

„Neatmetu tokios galimybės (Rusijos stojimo į NATO), jeigu į Rusijos interesus bus atsižvelgta ir ji bus visateisė narė“ (2000 m.)

„Karinio bloko atsiradimas prie mūsų sienų yra tiesioginis pavojus. Kaip sakė Bismarckas: „Svarbu ne ketinimai, o potencialas.“ (2008 m.)

Redo Vilimo/BFL nuotr./Matrioškos
Redo Vilimo/BFL nuotr./Matrioškos

„Mes nenorime, kad karinis aljansas šeimininkautų prie mūsų sienų. Šiaip jie neblogi vaikinai, bet geriau jau atvažiuotų pasisvečiuoti pas mus į Simferopolį, nei mes pas juos“ (2014 m.)

Apie Ukrainą ir dujų tranzitą

Jeigu jūs nepasitikite, į Ukrainos ir Rusijos pasienį nusiųskite savo stebėtojus. Sėdėkit ten nuo ryto iki vakaro, stebėkite užkąsdami lašiniais bei užgerdami horilka. Ukrainoje skanūs lašiniai. Man vaikinai iš ten atsiunčia.

„Tai net ne valstybė. Kas ta Ukraina? Dalis jos teritorijos – mūsų ir padovanota“ (2008 m.).

„Aš neprekiauju nei dujomis, nei agurkais, nei alumi, nei lašiniais. Tegul jie ten patys susitaria, bet kaina turi būti rinkos“ (2009 m.).

„Jeigu jūs (Vakarai) nepasitikite, pasirašykite protokolą, į Ukrainos ir Rusijos pasienį nusiųskite savo stebėtojus. Sėdėkit ten nuo ryto iki vakaro stebėkite užkąsdami lašiniais bei užgerdami horilka. Ukrainoje skanūs lašiniai. Man vaikinai iš ten atsiunčia“ (2009 m.).

Apie opoziciją ir spaudą

„Gaila, bet šalyje dar yra tokių, kurie kaip šakalai suka ratus apie užsienio ambasadas.“ (2007 m.).

„Jie stengiasi įkasti pagrindiniam, nes tai visada pakelia jų pačių reitingą, bet reikia būti atsargiems. Kaip mano kaime sako: „Be kelnių gali likti.“ Gerai, jei bus į ką pažiūrėti. O jei nėra kuo pasigirti? Konfūzas gali išeiti.“ (2013 m.).

„Ar aš tikras demokratas? Žinoma, aš absoliutus demokratas. Tik žinote, kur bėda? Likau pasaulyje toks vienas. Po Mahatmos Gandhi mirties nėra su kuo pasikalbėti.“ (2007 m.)

AFP/„Scanpix“ nuotr./Mahatma Gandhi
AFP/„Scanpix“ nuotr./Mahatma Gandhi

„Žinomame itališkame filme yra tokia frazė: „Tikras vyras turi visada bandyti, o tikra moteris visada turi priešintis“ (2004 m.).

„Prisiminkime, kaip buvo imamas interviu iš dvylikametės mergaitės, kuri buvo įvykių Pietų Osetijoje liudininke. Kaip „FOX news“ žurnalistas ją nuolat nutraukdavo, kai tik nepatikdavo jos pasakojimas. Jis kosėjo, krenkštė, girgždėjo. Jam liko tik į kelnes pridėti.“ (2008 m.).

Apie Michailą Chodorkovskį, santykius su verslu ir korupciją

AFP/„Scanpix“ nuotr./Michailas Chodorkovskis
AFP/„Scanpix“ nuotr./Michailas Chodorkovskis

„Šiuo klausimu isteriją prašau baigti“ (2003 m.).

„Tai teismų reikalas. Aš nesikišiu“ (2010 m.).

„Manau, kad vagis, turi sėdėti kalėjime“ (2010 m.).

„Yra tokia bendrovė „Mečel“. Jos savininką ir vadovą Igorį Ziuziną mes šiandien kvietėme į pasitarimą, bet jis staiga susirgo. Manau, kad Igoris Vladimirovičius turi kaip galima greičiau pasveikti. Kitaip teks jam daktarą siųsti“ (2008 m.).

„Iki šiol mėnesių mėnesius užtrunka naujo verslo pradžia. Juk visur su kyšiais reikia eiti: pas gaisrininkus, pas sanitarus, pas ginekologus“ (2009 m.).

Apie internetą

„Viskas eina per JAV serverius. Tokia sistema sukurta amerikiečių. Visa tai atsirado kaip specialus CŽV projektas“ (2014 m.).

Apie santykius su Dmitrijumi Medvedevu

Mes miegam pasikeisdami. Viskas kontroliuojama, neabejokite.

„Mes miegam pasikeisdami. Viskas kontroliuojama, neabejokite“ (2010 m.).

„Nesijaudinau dėl to, kad teko nakvoti G.W.Busho namuose. Jis, turbūt, pats galvojo, ar gera mintis įsileisti buvusį žvalgybos darbuotoją. Bet ir pats G.W.Bushas – buvęs CŽV vadovo sūnus. Mes bendravome šeimos rate ir jautėmės visai neblogai“ (2001 m.).

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Suchoj Superjet 100“ pristatymas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Suchoj Superjet 100“ pristatymas

„Berlusconi teisia už tai, kad jis gyvena su moterimis. Jeigu jis būtų homoseksualus, niekas jo ir pirštu neliestų“ (2012 m.).

„Geriau jau neužsiimčiau tokiais klausimais (E.Snowdeno prieglobsčio prašymas). Tai kaip paršelį kirpti – kvykimo daug, o naudos mažai“ (2013 m.).

Apie buvusį Izraelio prezidentą Moshe Katsavą

Man niekada nepatikdavo tie, kurie savo snarglėtomis nosimis erotinių fantazijų vedami lenda į kitų gyvenimus.

„Perduokit jam linkėjimus! Pasirodo, jis labai galingas vyras! Dešimt moterų išprievartavo! Niekada iš jo to nesitikėjau! Jis mus visus nustebino! Mes jam visi pavydim!“ (2006 m.).

Apie savo turtą

„Girdėdamas įvairius gandus apie mano turtus, aš pasižiūrėjau popierius. Tai tiesiog plepalai, kurių neverta net aptarinėti. Kliedesiai. Viską iškrapštė iš nosies ir ant tų popierių ištepė.“ (2008 m.).

Apie santykius su Alina Kabajeva

AOP nuotr./Alina Kabajeva 2004-aisiais
AOP nuotr./Alina Kabajeva 2004-aisiais

„Man niekada nepatikdavo tie, kurie savo snarglėtomis nosimis erotinių fantazijų vedami lenda į kitų gyvenimus“ (2008 m.).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min