TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Penkios priežastys, kodėl Theresos May gyvenimas taps dar sunkesnis

Theresa May prieš rinkimus ėmė klupti
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Theresa May prieš rinkimus ėmė klupti
Šaltinis: 15min
2
A A

Tai buvo rinkimai, kurių niekas nelaimėjo. Premjerės Theresos May regėta konservatorių dauguma Bendruomenių rūmuose susitraukė, leiboristai išliko opozicijoje. Europos Sąjunga (ES) vis dar neišgirdo, kokios pozicijos laikysis Britanijos derybininkai pokalbiuose dėl šalies išstojimo. O štai kas bus toliau, rašo CNN.

1. Sunkus „Brexit“ taps dar sunkesnis

Derybos dėl išstojimo sąlygų prasidės birželio 19 dieną. Manoma, kad T.May bandys kaip galima labiau atitolinti derybų pradžią, tačiau artėjant 2019-ųjų metų kovui, kai Didžioji Britanija turės išstoti iš bendrijos, nevalia prarasti brangaus derybų laiko.

Po rinkimų sunkiojo „Brexit“, kuris Britaniją paliktų be jokio susitarimo, galimybė sumažėjo kartu su konservatorių dauguma.

Kuo ilgiau britai lauks, tuo mažiau laiko turės susiderėti su visomis 27 likusiomis ES šalimis.

Vienas „Brexit“ iniciatorių, europarlamentaras Nigelas Farage'as teigė, kad po rinkimų ES pasitikėjimas T.May smarkiai sumažėjo.

2. Demokratinė unionistų partija (DUP) – ne pats geriausias partneris

Vienintelė galimybė T.May formuoti vyriausybę buvo susitarti su DUP, politine jėga, kuri atstovauja norintiems, kad Šiaurės Airija liktų Didžiosios Britanijos sudėtyje.

DUP po rinkimų padidino parlamentarų skaičių nuo 7 iki 10. Partija priešinasi abortams ir tos pačios lyties santuokoms, ši partija jau oponuoja kai kuriems konservatorių politikams, pavyzdžiui, dėl pensijų sumažinimo. Tad įtampos neišvengiamos.

3. Ar partijai ji vis dar tinka?

T.May sušaukė išankstinius rinkimus tikėdamasi sustiprinti konservatorius, tačiau tai buvo blogas sprendimas.

Parlamento narė, pasisakanti už Didžiosios Britanijos likimą ES sudėtyje, Anna Soubry pareiškė, kad T.May galimybė ir toliau būti lydere yra abejotina.

Lažybų organizatoriai jau siūlo lažintis, ar į priekines linijas nesugrįš Borisas Johnsonas.

4. Laukia daug darbų

Po rinkimų didžioji dalis vyriausybės narių išliks postuose. Tačiau prieš tai, kai birželio 19-ąją karalienė pasveikins naują parlamentą (tą pačią dieną prasidės derybos dėl Didžiosios Britanijos išstojimo), T.May dar turi parengti biudžetą, jos laukia ir kiti parengiamieji darbai. T.May dabar iš tiesų labai sunkus metas.

5. Rinkimai sukūrė tikrą opoziciją

Leiboristų lyderis Jeremy Corbynas prieš rinkimų kampaniją buvo kritikuojamas dėl to, kad net nesistengia tapti opozicijos lyderiu.

Leiboristų partiją stekeno vidaus nesutarimai. Tačiau po rinkimų parlamente atsirado 29 nauji leiboristai, ir tai parodė, jog J.Corbyno energinga rinkimų kampanija davė vaisių. T.May sukūrė tokią opoziciją, kokios anksčiau nebuvo.

…. tačiau ji išlaikė Škotiją

Yra vienas dalykas, galintis paguosti T.May ir konservatorius. Po rinkimų tapo aišku, kad greitu metu Škotija nuo Didžiosios Britanijos neatsiskirs.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min