Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per 30 metų sudužo penkių prezidentų lėktuvai

Aviakatastrofose žuvę šalių vadovai
Vesti.ru iliustracija / Aviakatastrofose žuvę šalių vadovai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rusijos žiniasklaida pasakoja apie aviakatastrofas, pražudžiusias aukščiausius šalies vadovus.

Prie Smolensko įvykusi aviakatastrofa – ne pirmasis lenkiško prezidentinio orlaivio Tu-154 incidentas.

Prieš pusantrų metų, 2008-ųjų gruodį, Lenkijos prezidento kelionės į Mongoliją metu orlaivis buvo apgadintas, todėl Lechas Kaczynskis buvo priverstas tęsti kelionę numatytu maršrutu, į Japoniją, užsakomuoju reisiu.

Po šio nutikimo Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas pareiškė, jog būtina nupirkti prezidentui naują lėktuvą, kuris turėtų būti visiškai saugus. Tačiau šis sumanymas taip ir nebuvo įgyvendintas, šeštadienį primena Vesti.ru.

Likus pusmečiui iki minėto mongoliško incidento, 2008-ųjų vasarą, Lenkijos vadovas keliavo į Gruziją. Tąsyk, nepaisydami tiesioginio L.Kaczynskio nurodymo, pilotai Tbilisio oro uoste atsisakė nutūpdyti lėktuvą, kuriuo skrido iškart 5 prezidentai. Orlaivis sėkmingai nusileido kaimyniniame Azerbaidžane.

Lenkų lyderis po to buvo užsidegęs nubausti nepaklusnius lakūnus, tačiau juos apgynė šalies gynybos ministras Bogdanas Klichas.

Kaip praneša „Rusija24“, per pastaruosius bemaž 30 metų įvyko penkios aviakatastrofos, kurių metu žuvo pirmieji valstybių asmenys.

1981 metų gegužės 24 dieną žuvo Ekvadoro prezidentas Chaimas Roldosas Agilera, nelaimės priežastys liko neišaiškintos. Karinių oro pajėgų orlaivis, kuriuo skrido šalies galva, rėžėsi į kalną netoli pasienio su Peru. Ekvadoro valdžia bandė aiškinti šią nelaimę kaip piloto klaidą.

1986 metų spalio 19 dieną sudužo lėktuvas Tu-134, kuriuo skrido Mozambiko prezidentas Samora Machelis. Tai įvyko pakeliui į tėvynę iš Zambijos. Katastrofa įvyko po to, kai ekipažas nuklydo nuo kurso ir Pietų Afrikos respublikos teritorijoje rėžėsi į kalną. Kartu su Mozambiko prezidentu žuvo dar 39 žmonės.

1988 metų rugpjūčio 17 dieną Pakistane sudužo karinis lėktuvas С-130 Hercules. Juo skrido šalies kariuomenės vadas ir premjeras – Zija ul Hakas. Jis grįžinėjo į Islamabadą.

Pakistano sostinės prieigose lėktuvas netikėtai tapo nevaldomas ir žnegtelėjo žemėn. Specialistų versija: viduje įvykdyta diversija arba teroro aktas.

1994 metų balandžio 6 dieną Ruandoje netoli oro uosto raketa „žemė-oras“ buvo numuštas lėktuvas, kuriuo skrido ne tik šios valstybės prezidentas Juvenalis Habyarimana, bet ir Burundžio vadovas Cyprienas Ntaryamira. Abu prezidentai ir visi kiti kartu skridę asmenys žuvo.

2004 metų vasario 26 dieną žuvo Makedonijos prezidentas Borisas Traikovskis. Jo lėktuvas sudužo už 10 kilometrų nuo Mostaro (Bosnija) miesto. Iškart po tragedijos iškelta įvairių jos versijų. Pagal vieną iš jų, žūtį lėmė aplinkybė, jog teko staigiai leistis vietovėje, kur liko minų nuo 1992–1995 metų karo. Tačiau vėlesnis tyrimas atskleidė, jog katastrofa įvyko dėl pilotų klaidos.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min