Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gegužės 19d. 12:27

Per 80 tūkst. žmonių ragina Vašingtoną pripažinti Rusiją teroristine valstybe

Pergalės dienos karinis paradas Maskvos Raudonojoje aikštėje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Pergalės dienos karinis paradas Maskvos Raudonojoje aikštėje

Internete prieš mėnesį paskelbtą peticiją, kurioje JAV vyriausybė raginama Rusiją pripažinti teroristine valstybe, jau pasirašė 81 tūkst. žmonių.

Baltųjų rūmų svetainėje esančiame pilietinių iniciatyvų puslapyje „We the People“ peticiją, kad Rusija būtų laikoma „terorizmą remiančia valstybe“, balandžio gale paskelbė JAV jau dvidešimt metų gyvenantis rusų kilmės verslininkas Alexas Konanykhinas.

Kad JAV prezidento administracija būtų priversta oficialiai sureaguoti į peticiją, iki gegužės 23 dienos ją turi pasirašyti dar 19 tūkst. žmonių.

„Ši peticija ragina Baltuosius rūmus konstatuoti ir peržiūrėti faktus, susijusius su Rusijos agresija kaimyninių valstybių atžvilgiu, ir priversti Rusiją atsakyti už savo veikmsus, – sako peticijos autorius A.Konanykhinas. – Nepaskelbtas V.Putino karas su Ukraina daro gėdą man ir daugeliui kitų iš Rusijos kilusių žmonių. Pirmas žingsnis sprendžiant šią problemą – pavadinti ją tikruoju vardu, todėl ir pradėjau šią peticiją.“

Jei Vašingtonas pripažintų Rusiją „terorizmą remiančia valstybe“, automatiškai būtų pritaikytos papildomos ir griežtesnės sankcijos. JAV šiuo metu terorizmo rėmėjomis laiko keturias valstybes: Kubą, Iraną, Sudaną ir Siriją.

Peticiją galima perskaityti ir pasirašyti čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min