Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 21, 14:42

Per APEC susitikimą JAV, keturių kitų šalių atstovai išėjo kalbant Rusijos atstovui

Jungtinių Valstijų ir kitų keturių šalių delegatai šeštadienį paliko konferencijų salę, Rusijos atstovui pradėjus savo kalbą Azijos ir Ramiojo vandenyno ekonominio bendradarbiavimo (APEC) grupės prekybos ministrų susitikime Tailando sostinėje, pranešė pareigūnai.
Rusijos vėliava
Rusijos vėliava / 123RF.com nuotr.

Pasak Japonijos atstovo, šalies ekonomikos, prekybos ir pramonės ministras Koichi Hagiuda ir jo kolegos iš JAV, Australijos, Naujosios Zelandijos ir Kanados išėjo iš susitikimo Bankoke, taip išreikšdami nepritarimą Rusijos invazijai į Ukrainą.

Japonų pareigūnas situaciją komentavo su anonimiškumo sąlyga, nes nėra įpareigotas duoti komentarų žiniasklaidai.

Kaip nurodoma Naujosios Zelandijos prekybos ministro Damieno O’Connoro pareiškime, jis išėjo „protestuodamas prieš Rusijos invaziją, kuri sulėtino regiono ekonomikos atsigavimą po pandemijos ir apsunkino žmonių galimybę gauti maisto“.

Pranešime pabrėžiama, kad ministras paliko salę „su gera draugija“.

JAV pareigūnas Bankoke irgi patvirtino išėjimą, bet daugiau informacijos nepateikė. Jis, kaip ir Japonijos kolega, taip pat prašė būti neįvardytas.

Kalbėti apie incidentą – diplomatiškai jautru, nes tai įvyko uždarame posėdyje. Vašingtonui susitikime atstovauja JAV prekybos atstovė Katherine Tai.

Tailandas šiais metais rengia APEC susitikimą, kuriame dalyvauja atstovai iš 21 valstybės. Dvi dienas truksiantis prekybos ministrų susitikimas baigiasi sekmadienį.

Šaltinių teigimu, penkių šalių atstovai salę paliko, kai Rusijos ekonominės plėtros ministras Maksimas Rešetnikovas turėjo sakyti įžanginę kalbą. Po jo pasisakymo valstybių atstovai į salę sugrįžo.

Vakarų šalys įvedė griežtas diplomatines ir ekonomines sankcijas Rusijai dėl jos invazijos į Ukrainą, tačiau daugelis APEC valstybių narių, ypač Pietryčių Azijoje ir Lotynų Amerikoje, nuo tokių žingsnių susilaikė.

Karas Ukrainoje sukėlė didelių prekybos problemų, nes sutrikdė tiekimo grandines, ypač maisto sektoriuje.

APEC buvo įkurta 1989 metais, siekiant paskatinti šalių augimą per ekonominę integraciją ir prekybą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min