Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 24d. 08:16

Per induistų šventę bus nužudyta trečdalis milijono gyvūnų

Trečdalis milijono gyvūnų vardan nepaliečių sėkmės neteks gyvybių.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Trečdalis milijono gyvūnų nepaliečių sėkmės labui neteks gyvybių.

Nepaisant didelių protestų, antradienį prasideda religinis festivalis, per kurį bus nužudyta daugiau nei 300 000 gyvūnų, praneša „Sky News“.

Gyvūnų teisių organizacijos ir aktyvistai, tarp jų ir aktorė Brigitte Bardot, pasmerkė renginį, kuris kiekvienais metais vyksta Nepalo kaime Barijarpure. Bet Nepalo Vyriausybė pareiškė, kad šimtametės tradicijos bus tęsiamos, ir pasiuntė policiją, kad ši palaikytų tvarką festivalio metu. Religinis festivalis skirtas induistų galios deivei Gadhimai.

Gadhimai šventyklos atstovas Mangalas Chaudhary Tharu pareiškė: „Žmonės karštai tiki deive ir tiki, kad gyvūnų aukojimas atneš jiems sėkmę, o jų šeimoms – klestėjimą. Nemanau, jog gyvūnų teisių aktyvistai sugadins šventę. Jie turi teisę piktintis.“

B.Bardot parašė laišką Nepalo prezidentui, ragindama jį atšaukti ceremoniją. „Girti tikintieji nukirs galvas tūkstančiams siaubo apimtų buivolų. Visą gyvenimą skyriau gyvūnų gynimui ir geriausia dovana, kurią gaučiau už viso gyvenimo kovą, būtų žinia apie ritualinių žudynių nutraukimą“, – laiške prašo aktorė.

Aktyvistų grupė „Animal Nepal“ tvirtina, kad festivalis yra „išskirtinai žiaurus“. Jos vadovė Pramada Shah tvirtina, kad grupė sulaukė didžiulio palaikymo iš viso pasaulio. Ji pridūrė: „Gyvūnų teisių idėja Nepale yra visiškai naujas dalykas ir net puikiai išsilavinę žmonės priešinasi pokyčiams. Dar daug ką reikia nuveikti, bet reikalai po truputėlį keičiasi.“

Per šventę bus žudomi buivolai, paukščiai, ožkos, avys, kiaulės ir žiurkės. Festivalyje, kaip manoma, apsilankys daugiau nei milijonas tikinčiųjų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min