2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
01 02 /13:26

Per Izraelio operaciją Vakarų Krante žuvo du palestiniečiai

Per reidą Vakarų Krante pirmadienį Izraelio kariuomenė nužudė du palestiniečius, kariams nugriovus dviejų palestiniečių, kaltinamų Izraelio kareivio nužudymu, namus, pranešė palestiniečių pareigūnai.
Palestinos prezidentas Mahmudas Abbasas
Palestinos prezidentas Mahmudas Abbasas / „AFP“/„Scanpix“

Palestiniečių sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad per Izraelio kariuomenės reidą Džanine žuvo „22 metų Mohammadas Sameras Hoshieh, pašautas į krūtinę, ir 25 metų Fuadas Mohammadas Abedas, pašautas į pilvą ir šlaunį“.

Izraelio kareiviai įžengė į Kafr Dano kaimą Džanine, „kad nugriautų užpuolikų, dalyvavusių šaudyme prie Gilboa perėjos, per kurį buvo nužudytas majoras Baras Falah, gyvenamąsias vietas“, pranešė Izraelio kariuomenė.

Kariuomenė iš karto nepateikė jokių komentarų apie žuvusiuosius.

Dūmų kamuoliai apėmė kaimelį jame pirmadienį išaušus sprogdinant du namus.

Vėliau kariuomenė pranešė, kad kariams įžengus į kaimą „buvo sukurstytos smurtinės riaušės“.

„Riaušininkai degino padangas, šaudė koviniais šoviniais ir svaidė į karius akmenis, Molotovo kokteilius, sprogstamuosius užtaisus... [Kariai] atsakė riaušių vaikymo priemonėmis ir kovine ugnimi, – sakoma pareiškime. – Nustatyta pataikymų.“

Palestiniečių naujienų agentūra „Wafa“ pranešė, kad dar 18 žmonių Izraelio kariuomenė areštavo per nakties reidus visame Vakarų Krante.

B.Falah buvo nužudytas 2022 metų rugsėjį per susirėmimus su ginkluotais palestiniečių užpuolikais prie patikros posto tarp Izraelio ir okupuoto Vakarų Kranto.

Po to, kai jis buvo nužudytas, atsakomybę už majoro mirtį prisiėmė palestiniečių prezidento Mahmudo Abbaso pasaulietiško judėjimo „Fatah“ ginkluotasis sparnas „Al Aksos kankinių brigados“.

Per vėlesnį Izraelio kariuomenės reidą žuvo septyniolikmetis palestinietis Uday Salah, kurį „nužudė kulka į galvą“.

Tuo metu Izraelio kariuomenė pranešė, kad kariai „žymi žemėlapyje majorą Barą Falah nužudžiusių teroristų namus ir areštuoja įtariamuosius visame Vakarų Krante“.

Izraelis reguliariai griauna asmenų, kuriuos kaltina dėl išpuolių prieš izraeliečius, namus.

Žmogaus teisių aktyvistai teigia, kad Izraelio politika griauti įtariamų užpuolikų namus prilygsta kolektyvinei bausmei, nes tie, kurie nėra kovotojai, įskaitant vaikus, gali likti be namų.

Tačiau Izraelis teigia, kad ši praktika veiksmingai atgraso kai kuriuos palestiniečius nuo išpuolių.

Šie du mirties atvejai yra pirmieji Vakarų Krante 2023-iaisiais.

Jungtinių Tautų duomenimis, 2022-ieji buvo daugiausiai aukų pareikalavę metai nuo 2002–2005 metų sukilimo, vadinamo Antrąja intifada, – pernai Izraelyje ir Vakarų Krante, įskaitant Izraelio aneksuotą Rytų Jeruzalę, žuvo mažiausiai 150 palestiniečių ir 26 izraeliečiai.

Naujoji premjero neta vyriausybė, kuri yra turbūt labiausiai nutolusi į politinio spektro dešinę per visą Izraelio istoriją, pakurstė nuogąstavimus dėl karinės eskalacijos 1967-aisiais okupuotame Vakarų Krante.

Du B.Netanyahu koalicijos kraštutinių dešiniųjų pažiūrų partneriai, ketvirtadienį prisaikdinti su likusiais naujosios vyriausybės nariais, bus atsakingi už itin svarbias galias santykių su Vakarų Kranto palestiniečiais srityje.

Bezalelis Smotrichas perima atsakomybę už Izraelio nausėdijų politiką Vakarų Krante, o Itamaras Ben-Gviras yra naujasis nacionalinio saugumo ministras, valdantis pasienio policiją, taip pat veikiančią šioje teritorijoje.

Abu jie praeityje yra pareiškę kurstytojiškų pastabų apie palestiniečius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie 15min