Dabar populiaru
Publikuota: 2010 balandžio 10d. 19:57

Per katastrofą su prezidentu L.Kaczynskiu žuvo visi Lenkijos kariuomenės vadai

Franciszekas Gągoras
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Franciszekas Gągoras

Per tragišką šeštadienio ryto aviakatastrofą prie Smolensko žuvo visi aukščiausi Lenkijos kariuomenės vadai, rašo wyborcza.pl.

Lechą Kaczynskį į Katynę lydėjo ne tik politinis, bet ir karinis elitas. Lenkijos žiniasklaida patikslino visų žuvusių aukštų kariškių sąrašą. Jo pradžioje – kariuomenės generalinio štabo viršininkas generolas Franciszekas Gągoras.

Be jo per aviakatastrofą taip pat žuvo sausumos kariuomenės vadas generolas Tadeuszas Bukas, karinių jūrų pajėgų vadas viceadmirolas Andrzejus Karweta, specialios paskirties karinių pajėgų vadas generolas Włodzimierzas Potasińskis, Lenkijos kariuomenės operatyvinio valdymo viršininkas generolas  Bronisławas Kwiatkowskis ir karinių oro pajėgų vadas generolas  Andrzejus Błasikas.

Dėl tokios delegacijos sudėties ir pasirinkto kelionės būdo per vieną sekundę ne tik žuvo Lenkijos prezidentas ir daugybė politikų, bet ir šalies kariuomenė liko be visų svarbiausių grandžių vadovų. Po tragedijos Lenkijoje pradėtas kelti klausimas, kodėl tiek daug aukštas ir svarbias pareigas valstybėje užimančių asmenų atsidūrė viename lėktuve.

Oreivystės saugumo ekspertas Grzegorzas Hołdanowskiczius wyborcza.pl sakė, kad iki šiol nebuvo jokių taisyklių, kurios ribotų galimybę vienu lėktuvu skristi tokiai grupei svarbių asmenų. „Kaip žinome, vienu lėktuvu iki šiol nebuvo galima skristi tik prezidentui ir premjerui, tačiau tai, kas nutiko, yra pamoka, apie kurią būtina prisiminti ateityje“, – sakė ekpertas.

Po tragiškos katastrofos visų žuvusių kariuomenės vadų pareigas tuoj pat perėmė jų pavaduotojai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min