Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per naktį vykusius susirėmimus Egipte nužudyti penki protestuotojai, kariuomenė pradėjo areštus

Protestai Egipte nusineša vis daugiau gyvybių.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Protestai Egipte nusineša vis daugiau gyvybių.
Šaltinis: 15min
0
A A

Egipto kariuomenė, kuri iki šiol netrukdė gyventojams protestuoti prieš prezidentą Hosni Mubaraką, pradėjo areštuoti mitinguotojus.

Kaip ketvirtadienio rytą paskelbė arabų šalių televizijos kanalai, kol kas juos pasiekė žinios tik apie protestuotojų areštus sostinėje Kaire.

„Al Jazeera“ praneša, kad per naktį vykusius susirėmimus tarp H.Mubarako šalininkų ir priešininkų Kaire žuvo mažiausiai penki žmonės. Pirminiais duomenimis, visi jie – prieš prezidentą nukreiptų protestų dalyviai. „Reuters“ skelbia, kad dar mažiausiai 836 žmonės buvo sužaloti.

Anksčiau skelbta, kad H.Mubarako šalininkai pradėjo šaudyti į nesiliaujančius protestuoti prezidento priešininkus. Susirėmimai tarp abiejų pusių prasidėjo trečiadienį ir tęsėsi visą naktį.

Trečiadienį, „al Jazeera“ duomenimis, per šiuos susidūrimus žuvo trys žmonės ir daugiau nei pusantro tūkstančio buvo sužaloti. Iš viso nuo antivyriausybinių protestų pradžios sausio 25-ąją Egipte jau žuvo per 300 žmonių.

Protestuotojai reikalauja tris dešimtmečius Egiptą valdančio prezidento H.Mubarako atsistatydinimo. Jie reiškia nepasitenkinimą dėl nedarbo lygio šalyje, politinės laisvės trūkumo ir ekonominių problemų.

Antradienio vakarą H.Mubarakas per televiziją kreipėsi į šalies piliečius ir pažadėjo nekelti savo kandidatūros per rugsėjį vyksiančius prezidento rinkimus, tačiau jo priešininkų toks pažadas nepatenkino. Jie reikalauja, kad H.Mubarakas iš valdžios trauktųsi nedelsdamas. Paskui Kaire ir Aleksandrijoje į gatves išėjo ir prezidento šalininkai.

Organizacija „Žurnalistai be sienų“ paskelbė, kad prezidento šalininkai ir juos lydintys civiliais drabužiais apsirengę policininkai puola žurnalistus, juos muša ir atima vaizdo kameras.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min