Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per pastarąjį dešimtmetį pasaulyje išaugo katalikų skaičius

Lietuvos lenkai surengė piketą prie JAV ambasados.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Tikėjimas
Šaltinis: 15min
8
A A

Vatikano leidykla išleido šių metų Popiežiškąjį Žinyną – Annuario Pontificio – kasmet leidžiamą nedidelio formato, bet beveik dviejų su puse tūkstančio puslapių tomą.

Jis skelbia duomenis apie visus pasaulio vyskupus, informaciją apie visas teritorines bažnytines struktūras: Romos Kuriją, Vatikano Miesto Valstybę bei Romos vyskupijos vikariatą, Šv. Sosto atstovybes užsienyje ir prie Šv. Sosto akredituotą diplomatinį korpusą.

Kaip praneša Vatikano radijas, Žinyne taip pat pateikiama trumpa istorinė informacija apie Šv. Sosto institucijas. Žinyną užbaigia pavardžių rodyklė, kurioje kartu su žinyne minimomis pavardėmis, pateikiamos ir viso pasaulio garbės prelatų ir monsinjorų pavardės.

Kartu išleistas ir naujo Bažnyčios statistinio metraščio tomas, atspindintis pokyčius nuo 2005 m. iki 2014 m. Šiuo laikotarpiu katalikų skaičius pasaulyje padidėjo 14,1 proc.; kai tuo tarpu visų pasaulio gyventojų skaičius pert tą patį laikotarpį padaugėjo 10,8 proc. 2014 m. pabaigoje katalikų visame pasaulyje buvo 1 272 milijonai ir jie sudarė 17,8 proc. visų pasaulio gyventojų.

Katalikų skaičius pasaulyje didėja sparčiau už bendrą žmonijos gyventojų skaičiaus didėjimą, nors, jei vertintume atskirai pagal žemynus, tendencijos būtų nevienodos – vienur katalikų skaičius auga, kitur – išlieka pastovus arba lėtai mažėja.

2014 m. pabaigoje visame pasaulyje buvo 2 998 vyskupijos ir 5 237 vyskupai. Kunigų visame pasaulyje buvo 415 792; nuolatinių diakonų – 44,5 tūkst., vyrų vienuolių ne kunigų – 54,5 tūkst; moterų vienuolių – beveik 683 tūkst.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min