2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Per protestus Minske sulaikyta apie 50 žurnalistų, keturi jų tebėra izoliatoriuje

Minske ketvirtadienį vakare per protestus buvo sulaikyta apie 50 žurnalistų, kurių dauguma vėliau buvo paleisti nesurašius jokių protokolų, pranešė Baltarusijos žurnalistų asociacija.
Per protestus Minske sulaikyta apie 50 žurnalistų
Per protestus Minske sulaikyta apie 50 žurnalistų / „Scanpix“/AP nuotr.

Iš viso Laisvės aikštėje ir Nepriklausomybės aikštėje buvo sulaikyta „apie 50 žurnalistų“ ir „praktiškai visi jie po dokumentų patikrinimo buvo paleisti“, pranešama asociacijos interneto svetainėje.

Tuo metu žmogaus teisių centras „Viasna“ penktadienį atnaujintame pranešime nurodė turįs informacijos 261 sulaikytąjį, tarp kurių buvo dešimtys žurnalistų.

Baltarusijoje jau trečią savaitę tęsiasi protestai prieš rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų rezultatus. Rinkimų laimėtoju buvo paskelbtas dabartinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka, šiame poste dirbantis nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys jo perrinkimą laiko suklastotu.

VIDEO: Neeilinis vakaras Baltarusijoje – protestuotojus OMON pareigūnai uždarė bažnyčioje

Baltarusijos žurnalistų asociacijos duomenimis, keturiems žmonėms – Kaciarynai Andrejevai, Maksimui Kalitouskiui, Aliaksandrui Vasiukovičiui, Andrejui Jaroševyčiui – buvo surašyti protokolai dėl dalyvavimo nesankcionuotoje akcijoje.

„Šie žurnalistai atsisakė atiduoti patikrinti savo išmaniuosius telefonus milicijos pareigūnams. Juos iki teismo paliko laikino sulaikymo izoliatoriuje“, – nurodė Baltarusijos žurnalistų asociacija.

„Žinoma apie mažiausiai vieną deportuotą asmenį. Tai švedų žurnalistas Paulas Hansenas.

Prie Spalio rajono vidaus reikalų valdybos, kur yra sulaikyti žurnalistai, atvyko Švedijos pasiuntinė Baltarusijoje Christina Johannesson. Paulas Hansenas turi išvykti iš Baltarusijos. Jam penkeriems metams uždrausta atvykti į mūsų šalį“, – sakoma pranešime.

Nepriklausomos naujienų agentūros BelaPAN žurnalistę Tacianą Karavenkavą, kuriai smarkiai pakilo kraujospūdis, iš rajono vidaus reikalų skyriaus išvežė greitosios pagalbos automobilis.

VIDEO: Baltarusių protestuotojus OMON pareigūnai apsupo tylos minutės metu

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min