Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per riaušes Kalifornijos kalėjime sužeisti 55 žmonės

Kalėjimas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kalėjimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Per riaušes Pietų Kalifornijoje esančiame kalėjime buvo sunkiai sužeisti 55 kaliniai, kurie dabar gydomi ligoninėje, o dar daugiau kaip 200 kalinių patyrė lengvus sužeidimus, sekmadienį sakė kalėjimo atstovas.

Muštynės tarp kalinių kilo šeštadienį vakare, kalėjimo „Kalifornijos institutas vyrams“, kuris yra įsikūręs Čino mieste 56 km į rytus nuo Los Andželo, vidutinio režimo skyriuje.

„Daugiau kaip 200 šios įstaigos kalinių medikai suteikė pagalbą dėl nesunkių, gyvybei pavojaus nekeliančių sužeidimų, o 55 rimčiau sužeisti kaliniai buvo nuvežti į ne kalėjime esančias vietos ligonines gydyti“, – sakė atstovas.

JAV žiniasklaida anksčiau pranešė, kad per riaušes kalėjimo dalyje, kurioje bausmes atlieka 1,3 tūkst. kalinių, buvo sužeista 40 žmonių. „Pataisos įstaigos personalas nedelsdamas reagavo, susigrupavo į taktinius junginius ir atgavo gyvenamųjų blokų kontrolę“, – sakoma pareigūnų pranešime.

Kalėjimo prižiūrėtojai lazdomis, paprikiniais aerozoliais ir „mirtinos jėgos galimybėmis“, kurios nedetalizuojamos kalėjimo gyvenamojo skyriaus kontrolę atgavo iki sekmadienio 7 val. vietos laiku.

„Joks darbuotojas dėl to incidento nebuvo sužeistas. Pranešta, kad padaryta didelė žala turtui, tarp jų - vienam gyvenamajam blokui, kuriam padaryta didelė žala per gaisrą“, – nurodė atstovas.

Riaušių priežastys tiriamos. 

Kalifornijos kalėjimai yra tarp labiausiai perpildytų ir mažiausiai finansuojamų visoje šalyje. Dėl tokios padėties trys federaliniai teisėjai praėjusią savaitę nurodė parengti planą per ateinančius dvejus metus paleisti maždaug 40 tūkst. kalinių.

33-juose Kalifornijos kalėjimuose, kurių sveikatos priežiūros paslaugos taip pat kritikuojamos, bausmes atlieka 150 tūkst. kalinių. Šioje valstijoje ilgos kalėjimo bausmės skiriamos net už nesunkius nusikaltimus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min