Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2019 09 01 /09:54

Per šaudynes Teksase žuvo penki žmonės, sužeistas dar 21

JAV Teksaso valstijos vakaruose užpuolikas šeštadienį užgrobė pašto furgoną ir šaudė į atsitiktinius žmones, nušaudamas mažiausiai penkis ir sužeisdamas dar 21, o paskui pats žuvo per susišaudymą su policija.
Šaudynės Teksase
Šaudynės Teksase / „Scanpix“ nuotr.

Policija pranešė, kad užpuolikas buvo trisdešimt kelerių baltasis, bet jo pavardės kol kas nepaskelbė ir nenurodė jo šaudymo Midlando ir Odesos miestuose motyvų.

Šaudynės įvyko praėjus mažiau nei mėnesiui po incidento, kai užpuolikas Teksaso El Paso mieste nužudė 22 žmones, ir iškart išprovokavo naujus raginimus griežčiau kontroliuoti ginklus, kad būtų sustabdyta šaudynių Jungtinėse Valstijose banga.

Šeštadienį buvo nušauti mažiausiai penki ir sužeistas dar mažiausiai 21 žmogus, žurnalistams sakė Odesos policijos viršininkas Michaelas Gerke'as.

Jis nurodė, kad tarp sužeistųjų yra trys policijos pareigūnai.

Odesos policijos departamentas anksčiau pranešė, kad įtariamasis „važinėjo po Odesą šaudydamas į atsitiktinius žmones“ ir buvo užgrobęs JAV pašto furgoną.

Iš pradžių policininkai 20-ajame greitkelyje bandė sustabdyti keleivinę transporto priemonę, bet jos vairuotojas, kuris buvo vienintelis žmogus automobilyje, į galinį langą nukreipė šautuvą ir paleido kelis šūvius į patrulį, sakoma Teksaso visuomenės saugumo departamento pareiškime.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Šaudynės Teksase
AFP/„Scanpix“ nuotr./Šaudynės Teksase

Vienas policininkas buvo sužeistas, o įtariamasis pabėgo iš įvykio vietos „ir toliau šaudė į nekaltus žmones“, nurodoma pareiškime.

Kai kurie šūviai buvo paleisti greitkelyje tarp Odesos ir Midlando miestų; keli automobiliai liko su kulkų padarytomis skylėmis.

„Ką tik sužinojau, kad mirė mano draugas“, – televizijai „Fox News“ sakė Odesos, kur incidentas baigėsi, meras Davidas Turneris.

Pasak mero, užpuolikas sustojo šalia automobilio, kuriame prie šviesoforo laukė šis vyras su šeima, ir pradėjo šaudyti.

Kažkuriuo metu užpuolikas pakeitė transporto priemonę – užgrobė pašto furgoną. M.Gerke'as sakė manantis, kad tarp aukų yra vienas pašto darbuotojas.

Pasak policijos, įtariamasis žuvo per susišaudymą su policija prie vieno kino teatro Odesoje.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Šaudynės Teksase
AFP/„Scanpix“ nuotr./Šaudynės Teksase

Prezidentas Donaldas Trumpas socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad jį apie incidentą informavo generalinis prokuroras Williamas Barras.

„Epidemija“

Rugpjūčio pradžioje per šaudynes prekybos centre „Walmart“ El Pase žuvo daug ispanakalbių. Areštuotas 21 metų įtariamasis Patrickas Crusius, baltasis Teksaso gyventojas, policijai sakė, kad taikėsi į „meksikiečius“.

D.Trumpo kritikai kaltino jį neapykantos, kuri paskatino ir šaudynes El Pase, kurstymu.

Kelios valandos po įvykių El Pase kitas užpuolikas Deitone Ohajo valstijoje nušovė devynis žmones. Šaudynės vėl pakurstė raginimus dėl ginklų kontrolės Jungtinėse Valstijose, kur šaunamieji ginklai yra siejami su beveik 40 tūkst. mirties atvejų 2017 metais.

„Mums reikia užbaigti šią epidemiją“, – po naujausio incidento tviteryje parašė Buvęs Atstovų Rūmų narys Beto O'Rourke.

Prezidento posto siekiantis demokratų politikas išreiškė užuojautą „visiems tiems Vakarų Teksase, kas turi vėl tai patirti“.

Kitas demokratų pretendentas į prezidentus, buvęs San Antonijo meras Julianas Castro, per tviterį kreipėsi į respublikonų kontroliuojamą Senatą, „atsisakantį imtis veiksmų dėl ginklų reformos“.

„Koks skaičius? Kiek amerikiečių norite paaukoti NRA (JAV Nacionalinei šaulių asociacijai)?“ – parašė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius