TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Per susirėmimus Pietų Sudane žuvo 57 sukilėliai, praneša pareigūnai

Nuo metų pradžios kovos Pietų Sudane jau nusinešė šimtus gyvybių.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Nuo metų pradžios kovos Pietų Sudane jau nusinešė šimtus gyvybių.
Šaltinis: 15min
0
A A

Mažiausiai 57 žmonės žuvo, o dar dešimtys buvo sužeisti per Pietų Sudano armijos ir sukilėlių kovotojų šeštadienio mūšius, sekmadienį pranešė vienas vyriausybės pareigūnas.

Tai buvo dar vienas kruvinas susirėmimas netrukus nepriklausoma valstybe tapsiančioje teritorijoje. Jungtinių Tautų duomenimis, nuo 2011 metų pradžios Pietų Sudane per įvairių genčių karinių formuočių ir naujai kuriamos valstybės kariuomenės susidūrimus jau žuvo per 800 žmonių.

2011 metų sausį absoliuti Pietų Sudano gyventojų dauguma per referendumą pasisakė už teritorijos atsiskyrimą nuo Šiaurinės Sudano dalies ir savarankiškos valstybės įkūrimą. Oficialiai naujoji valstybė pasaulio politiniame žemėlapyje turėtų atsirasti šių metų liepos 9 dieną.

Pietų Sudano liaudies išvadavimo armijos (SPLA) ir kovotojų, kuriems vadovauja Gabrielis Tangas, dar vadinamas Tang-Ginye, mūšis Džonglėjaus valstijoje, maždaug 25 km į pietus nuo Malakalo miesto, truko maždaug tris valandas.

„Žuvo maždaug 50 Tang-Ginye kareivių ir penki jo generolai“, – sakė minėtas vyriausybės pareigūnas.

Anksčiau Šiaurės apginkluotas Tang-Ginye buvo pareiškęs sutinkąs nutraukti išpuolius prieš Pietų kariuomenę ir esąs pasirengęs su savo pajėgomis įsilieti į jos gretas. Tačiau Tang-Ginye siekė, kad maištininkai prie kariuomenės prisijungtų prieš tai nenusiginklavę, o kariškiai reikalavo, kad Tang-Ginye ištikimi vyrai iš pradžių sudėtų ginklus.

Šeštadienį Pietų Sudano kariuomenės daliniai atakavo prie Kaldako dislokuotas Tang-Ginye pajėgas.

Pietų Sudano vadovybė apkaltino Šiaurės valdžią, kad ši palaiko ir ginkluoja maištininkų grupuotes, taip mėgindama destabilizuoti situaciją Pietuose, kol ten dar nėra įkurta savarankiška valstybė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min