Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per vizitus Estijoje, Gruzijoje ir Juodkalnijoje M.Pence'as aptars NATO ir Rusijos klausimus

Mike'as Pence'as
„Scanpix“/AP nuotr. / Mike'as Pence'as
Šaltinis: BNS
1
A A

JAV viceprezidentas Mike Pence'as nuo pirmadienio lankysis trijose Rusijos kaimynystėje esančiose valstybėse, kad pareikštų paramą joms bei NATO ir pasmerktų agresiją.

M.Pence'o vizitai Estijoje, Gruzijoje ir Juodkalnijoje vertinami kaip prezidento Donaldo Trumpo anksčiau šį mėnesį įvykusio vizito Europoje tąsa.

Tuomet D.Trumpas Lenkijoje ir Vokietijoje bandė vienu metu siekti kelių tikslų: ir santykių su Rusija gerinimo, ir vaizduoti JAV kaip Rusijos veiksmų stabdį regione.

M.Pence'o misija – paskatinti šalis, kuriose jis lankysis, tęsti sąjungą su Vakarais ir priešintis Rusijos bandymams suskaldyti NATO.

Anksčiau į greta Rusijos esančias šalis buvo išsiųsti gynybos sekretorius Jimas Mattisas ir valstybės sekretorius Rexas Tillersonas.

Jų uždavinys buvo patikinti jas, kad JAV tikrai palaikys NATO ir rems Aljansui nepriklausančių buvusių sovietinių respublikų suverenitetą.

Nerimas kilo po D.Trumpo pareiškimo per rinkimų kampaniją, kad JAV gali ir neginti NATO sąjungininkių, ir, taip pat, dėl jo numanomo troškimo kurti glaudesnius santykius su Rusija.

Estijoje M.Pence'as turėtų kalbėti apie dvišalius santykius su JAV, ypač – apie prekybą, investicijas ir kibernetinį saugumą.

Tikimasi, kad viceprezidentas išreikš paramą JAV prekybai ir investicijoms minimose trijose valstybėse bei pabrėš JAV įsipareigojimą dėl jų gynybos, žurnalistams sakė aukšto rango administracijos pareigūnai, nenorėję skelbti savo pavardžių. M.Pence'as taip pat pabrėš žodžio laisvės, demokratijos ir religinio pakantumo vertybes.

Estijoje M.Pence'as turėtų kalbėti apie dvišalius santykius su JAV, ypač – apie prekybą, investicijas ir kibernetinį saugumą. Manoma, kad jis padėkos Estijos pareigūnams už jų norą „pasidalinti naštą“ – taip diplomatiškai vadinamas sutikimas gynybai skirti visus 2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), teigė administracijos pareigūnai.

JAV viceprezidentas taip pat turėtų pabrėžti JAV įsipareigojimą NATO.

Gruzijoje M.Pence'as turėtų kalbėti apie JAV paramą šalies suverenitetui ir teritoriniam vientisumui, pasakojo JAV administracijos atstovai. Gruzija yra vienintelė į kelionės planą įtraukta šalis, nepriklausanti NATO. Į jos teritoriją – kaip ir į Ukrainos – kėsinasi Rusija.

Juodkalniją M.Pence'as pasveikins neseniai įstojus į NATO.

Trečiadienį jis dalyvaus Adrijos sutarties šalių viršūnių susitikime Juodkalnijos sostinėje Podgoricoje, kur patvirtins JAV įsipareigojimą Vakarų Balkanams ir pabrėš gero valdymo, politinių reformų ir teisinės valstybės svarbą.

Susitikime taip pat turėtų dalyvauti Albanijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Kroatijos, Kosovo, Makedonijos, Serbijos ir Slovėnijos vadovai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai: 1
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min