TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Per žemės drebėjimą Japonijoje Onagavos atominėje elektrinėje įvyko radioaktyvaus vandens nuotėkis

Onagavos atominė elektrinė
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Onagavos atominė elektrinė
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaip praneša naujienų agentūra „Reuters“, per vėlų ketvirtadienio vakarą vietos (17.32 val. Lietuvos) laiku įvykusį stiprų 7,4 magnitudės žemės drebėjimą neeilinė situacija susiklostė Onagavos atominėje elektrinėje, esančioje Mijagio prefektūroje – iš kelių baseinų, kuriuose saugomi ir vėsinami panaudoto branduolinio kuro strypai, ištekėjo radioaktyvus vanduo.

Šios atominės elektrinės operatorė kompanija „Tohoku Electric Power“ informavo, kad nedidelis radioaktyvaus vandens kiekis išsiliejo iš pirmojo ir antrojo reaktorių baseinų. Šiek tiek jo išsiliejo ir iš kitų dviejų reaktorių baseinų. Tvirtinama, kad išsiliejusio vandens kiekiai yra nedideli ir siekia vos kelis litrus.

Be to, trečiojo reaktoriaus turbinų skyriuje sugedo prietaisai, fiksuojantys slėgį pastato viduje, o taip pat nutrūko išorinis elektros energijos tiekimas elektrinės aušinimo sistemoms. Vėliau problema buvo išspręsta įjungus rezervines aušinimo sistemas. Kompanija tvirtina, kad iš esmės situacija elektrinėje išlieka stabili, o visi panaudoto kuro strypai ir toliau yra pakankamai apsemti vandens ir aušinami.

Žemės drebėjimo metu elektrinės personalas buvo evakuotas, bet nurimus požeminiams smūgiams sugrįžo į savo darbo vietas. „Tohoku Electric Power“ atstovų teigimu, radiacijos lygis greta elektrinės dėl incidento nepakito.

Onagavos atominė elektrinė negamina elektros nuo kovo 11-osios, kai Japoniją supurtė katastrofiškas pasekmes turėjęs 9 magnitudžių žemės drebėjimas, kurio aukomis tapo per 12 tūkst. žmonių. Dar beveik 15 tūkst. žmonių iki šiol laikomi dingę be žinios.

Nors iš karto po drebėjimo buvo baimintasi naujo cunamio, tačiau pakrantėse buvo užfiksuotos tik apie vieno metro aukščio bangos, kurios jokios žalos nei žmonėms, nei statiniams nepadarė.Pranešama, kad per ketvirtadienio žemės drebėjimą Tokijuje siūbavo dangoraižiai, o Ivatės prefektūroje požeminiai smūgiai suardė vandentiekio komunikacijas. Keliose prefektūrose po drebėjimo kilo dujų nuotėkiai ir gaisrai. Paskutinėmis žiniomis, šalyje dėl naujo stichijos smūgio žuvo trys žmonės ir apie šimtas buvo sužeista. Nors iš karto po drebėjimo buvo baimintasi naujo cunamio, tačiau pakrantėse buvo užfiksuotos tik apie vieno metro aukščio bangos, kurios jokios žalos nei žmonėms, nei statiniams nepadarė.

Dėl ketvirtadienį įvykusio žemės drebėjimo elektros energijos tiekimas nutrūko Sendajaus mieste ir Mijagio bei Jamagatos prefektūrose, o problemų patyrė ir kiti Japonijos branduoliniai objektai. Kaip praneša Japonijos naujienų agentūra „Kyodo“, Aomorio prefektūroje esančios Higašidorio atominės elektrinės pirmasis reaktorius ir šio reaktoriaus panaudoto kuro aušinimo baseinas taip pat liko be išorinio elektros energijos tiekimo. Iš karto po to buvo įjungtas rezervinis elektros generatorius. Penktadienį elektros tiekimas į šio reaktoriaus bloką buvo atkurtas.

Elektros tiekimas buvo nutrūkęs ir į panaudoto branduolinio kuro perdirbimo gamyklą Rokase, esančią toje pačioje Aomorio prefektūroje. Ten taip pat buvo įjungti rezerviniai energijos šaltiniai. Pranešama, kad penktadienį beveik visos išorinio elektros tiekimo problemos Rokase jau išspręstos.

Fukušimos-1 atominėje elektrinėje situacija išlieka sudėtinga, tačiau žemės drebėjimas, paskutiniais duomenimis, naujų problemų nesukėlė. Kai po drebėjimo buvo praneša apie cunamio pavojų, šios avariją patyrusios elektrinės darbuotojai buvo skubiai evakuoti iš teritorijos, tačiau vėliau sugrįžo į savo darbo vietas, praneša „Reuters“. Prieš žemės drebėjimą avarijos likviduotojai pumpavo azotą į pirmąjį Fukušimos-1 reaktorių. Artimiausiu metu tą patį ketinama daryti ir antrajame bei trečiajame reaktoriuose. Naujų sugriovimų šioje elektrinėje neužfiksuota.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min