Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per žudynes Alpėse gyvų likusių mergaičių artimieji atvyko į Prancūziją

Policija Prancūzijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Policija Prancūzijoje
Šaltinis: BNS
0
A A

Dviejų mažamečių mergaičių, kurios liko gyvos per išpuolį Prancūzijos Alpėse, kur buvo išžudyta Didžiojoje Britanijoje gyvenusi irakiečių šeima, artimieji atvyko į Prancūziją šeštadienį, kai policija ėmėsi kratos aukų namose, ieškodami ko nors, kas padėtų išaiškinti šią kraupią žmogžudystę.

„Šeimos nariai – vyras ir moteris – atvyko į Prancūziją praeitą vakarą, lydimi Britanijos socialinės darbuotojos“, – prokuroras Ericas Maillaud sakė naujienų agentūrai AFP, pridūręs, kad kol kas nežinoma, kuris iš šios poros tiesiogiai susijęs su mergaitėmis ir kada jie galės pasimatyti su jauniausiąja iš likusių gyvų mergaičių – ketverių Zeena al Hilli.„Nežinau, kada jie galės pasimatyti su mažąja mergyte. Turime įsitikinti, kad tai bus padaryta be problemų“, – pridūrė pareigūnas.

Jis nurodė, kad šie susitikimai vyks „sistemingai“, dalyvaujant Prancūzijos tyrėjams.

Zeena buvo Prancūzijos pareigūnų globoje po trečiadienį įvykdyto žiauraus išpuolio, per kurį Didžiosios Britanijos pilietybę turintis Irake gimęs 50 metų Saadas al Hilli, jo žmona Ikbal ir 74 metų uošvė buvo nušauti savo automobilyje, stovėjusiame vienoje miške įrengtoje automobilių aikštelėje Alpių turistiniame regione.

Jų septynmetė dukra Zainab buvo smarkiai sumušta, pašauta bei tikriausiai palaikyta mirusia. Ši mergaitė tebelaikoma dirbtinai sukeltoje komoje.

Zeena aštuonias valandas išbuvo neaptikta, pasislėpusi po nužudytos motinos sijonu. Keturmetė buvo labai išsigandusi, tačiau fiziškai nenukentėjo.

Per šią ataką tai pat buvo nušautas 45 metų vietos gyventojas Sylvainas Mollier, tikriausiai atsitiktinai atsidūręs nusikaltimo vietoje.

E.Maillaud sakė, kad keli Prancūzijos tyrėjai išvyko į Didžiąją Britaniją dalyvauti tyrime, per kurį bus apklaustas S.al Hilli brolis, kuris anksčiau pasidavė Britanijos policijai ir paneigė pranešimus, jog buvo įsivėlęs į ginčą dėl pinigų su savo broliu.

„Akivaizdu, kad brolis bus apklaustas“, – nurodė jis, pridūręs, kad „visi, pažinoję aukas, bus apklausti“.

Tyrėjai nesugebėjo išgauti naudingos informacijos iš sukrėstos Zeenos ir tikisi, kad Zainab galės suteikti kokių nors užuominų, kai pabus iš komos.

Prokuroras nurodė, kad naktį iš penktadienio į šeštadienį buvo baigti aukų palaikų tyrimai, tačiau rezultatai dar nebuvo paskelbti. Pareigūnai planuoja susitikti su žurnalistais vėliau šeštadienį.

Tuo tarpu Britanijos teismo ekspertai ruošiasi įžengti į nužudytųjų namą Kleigeito miestelyje Sario grafystėje – ramioje gyvenvietėje, esančioje už maždaug 25 kilometrų į pietvakarius nuo Londono.

Ši operacija, kuri, pasak Prancūzijos policijos šaltinių, truks ilgiau nei parą, tikriausiai bus vykdoma kartu su Prancūzijos žandarais, atskridusiais į Londoną penktadienį.

Vienas šaltinis sakė AFP, kad ši krata prasidės po pasitarimo dėl strategijos, per kurį Britanijos pareigūnai taip pat informuos kolegas iš Prancūzijos apie galiojančias procedūras.

Italijos ir Šveicarijos policija taip pat padeda Prancūzijos pareigūnams ieškoti šio šiurpaus nusikaltimo vykdytojo arba vykdytojų.

„Italija yra už pusantros valandos, Šveicarija – už valandos kelio. Tyrėjai paprašė visų kaimyninių šalių pagalbos“, – aiškino E.Maillaud.

Šeimos nariai buvo nušauti Britanijoje registruotame automobilyje BMW stovėjimo aikštelėje miške netoli Ševelino kaimo vaizdingame Aukštutinės Savojos regione prie Ansi ežero.

Į kiekvieną iš aukų buvo šauta po kelis kartus, ir po vieną šūvį į galvą.

Prie automobilio rastos bent 25 iššautos tūtelės; policija pareiškė, kad šiame nusikaltime galėjo dalyvauti ne vienas užpuolikas.

Buvęs Didžiosios Britanijos karališkųjų oro pajėgų pilotas, kuris pirmasis dviračiu atvažiavo į nusikaltimo vietą, praėjus kelioms minutėms po žudynių, sakė pastebėjęs žalios ar kitokios tamsios spalvos automobilį keturiais varomaisiais ratais, kuris nuvažiavo dideliu greičiu.

Regiono žandarmerijos vadas pulkininkas Bertrandas Francois nurodė, kad šeštadienį paieškų zona aplink nusikaltimo buvo padidinta iki maždaug keturių kvadratinių kilometrų ir kad joje dalyvauja kokie 25 pareigūnai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Prancūzija Alpės
Parašykite atsiliepimą apie 15min