Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Permainingi orai ardo Čikagos kelius

Čikagos miesto Transporto departamentas pranešė, jog kiekvienais metais gruodžio mėnesį vidutiniškai gaunama apie tris šimtus pranešimų apie atsivėrusias duobes asfalte, tačiau šiais metais dėl ypač šalto oro iki dabar jau buvo užregistruota 940 pranešimų apie duobes ir šis skaičius sparčiai auga, rašo „Chicago Tribune“.
Kelias žiemą
Kelias žiemą / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.
Temos: 1 Orų prognozė

Kaip sakė nekilnojamojo turto agentas Deanas Mossas, važiuojant Western aveniu į šiaurę ties Belmonto gatve jautiesi kaip mėnulyje – gatvė pilna duobių ir be automobilio su keturiais varomais ratais sunku išsiversti.

„Mano žmona važiuodama Lincoln aveniu į pietus už Devono gatvės prieš kelias savaites vos nesulaužė mašinos“, – guodėsi Mossas.

Pasak Transporto departamento komisaro Thomas Byrne’o, ši problema kamuoja ne vien tik Čikagą – visas Vidurio Vakarų regionas kovoja su susidariusiomis duobėmis asfalte. „Duobės asfalte atsiranda dėl didelės temperatūrų kaitos bei lietaus. Turiu pastebėti, kad šiais metais duobės asfalte daug didesnės nei praprastai“, – kalbėjo Byrne’as.

Kiekvienais metais Čikaga duobių lopymui skiria nuo 10 iki 12 milijonų dolerių. Šiais metais miesto taryba su profsąjungų atstovais susitarė, kad dėl ekonominės krizės kelininkams nebus mokami viršvalandžiai, tačiau jie galės dirbti daugiau dienų, įskaitant savaitgalius.

Pasak Byrne’o, kompiuterizuotas žemėlapis kelininkams padės greičiau vykdyti darbus bei sutaupyti beveik 300 000 dolerių išmokamų už viršvalandžius.

„Duobės asfalte – pagrindinė šios savaitės pokalbių tema“, – pasakojo Palatine viešųjų darbų departamento direktorius Andy Radetski.

„Duobės asfalte dygsta kaip grybai po lietaus“, – teigė Ilinojaus greitkelių departamento atstovas spaudai Michaelas Kingas.

„Vieną dieną temperatūra – minus penki laipsniai Farenheitų, kitą dieną – šešiasdešimt. Tai pati palankiausia situacija susidaryti duobėms“, – aiškino Byrne’as.

Vieną dieną temperatūra – minus penki laipsniai Farenheitų, kitą dieną – šešiasdešimt. Tai pati palankiausia situacija susidaryti duobėms. Aiškino Byrne’as.

Dėl pinigų stygiaus šiais metais miesto valdžia nusprendė visą dėmesį skirti pagrindinėmis gatvėmis bei neatidėliotinomis situacijomis, kuomet duobės pakankamai didelės ir gali sugadinti mašiną.

Kelininkai į duobes pila smėlį, skaldą bei specialų mišinį tam, kad bent laikinai būtų uždengtos kiaurymės asfalte.

Čikagos autobusų parko vairuotojai bei miesto aplinką prižiūrintys darbuotojai skatinami pranešti apie atsiradusis duobes. Čikagos gyventojai taip pat raginami skambinti 311 numeriu ir informuoti apie duobed.

„Čikagos gatvių ilgis sudaro 3 800 mylias. Dar nemažai laiko praeis kol bus užlopytos visos duobės, todėl gyventojus prašome būti kantrius“, – ragino 311 tarnybos direktorius Philipas Hamptonas
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius