Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Perrinkimo siekiantis A.Lukašenka: „Nusiraminkite, baltarusiai“ (apklausa, nuotraukos)

Aleksandas Lukašenka moka būti rūstus.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Aleksandas Lukašenka moka būti rūstus.
Šaltinis: BNS
0
A A

Perrinkimo siekiantis Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka yra įsitikinęs, kad valdžios oponentams nepavyks destabilizuoti politinės ir ekonominės padėties šalyje.

„Jie (opozicija) mano, kad gali mane palenkti ir šalį sužlugdyti. Aš dar kartą sakau: aš nepalenkiamas. Aš moku klausytis, atsižvelgti į kitų nuomonę, eiti į kompromisą, bet palenkti mane beviltiška“, – šeštadienį žurnalistams pareiškė autoritariškas valstybės vadovas.

Komentuodamas opozicijos jam pareiškiamą kritiką valstybės vadovas sakė: „Dar bus daugiau. Iki gruodžio 19 dienos (prezidento rinkimų) jums tiek prirašys ir tiek pripasakos, kad jūs patys nustebsite“.

„Mus daug kartų gąsdino ir devalvacija, ir žlugimu, bet aš visada sakiau: nusiraminkite, baltarusiai. Jeigu rytoj bus sunku, aš jums pats pasakysiu, kad žmonės pasirengtų“, – pažymėjo A.Lukašenka.

„Šiandien nėra jokios kritinės situacijos. Bet mūsų oponentams, kaip aš vadinu, mūsų liaudies priešams, naudinga destabilizuoti padėtį, ar finansų rinkoje, ar kainų, ar politikos bei saugumo srityse. Netgi ne tam, kad būtų galima laimėti rinkimus, o parodyti, kad A.Lukašenka nesugeba“, – sakė Baltarusijos prezidentas.

2005 metais A.Lukašenka, kuriam dabar 55 metai, gavo referendume teisę būti perrenkamas valstybės vadovu neribotą skaičių kartų.„Visa tai – politika, praeis Naujieji metai, ir liausis rašę“, – pridūrė A.Lukašenka.

2005 metais A.Lukašenka, kuriam dabar 55 metai, gavo referendume teisę būti perrenkamas valstybės vadovu neribotą skaičių kartų.

Pagrindinis A.Lukašenkos varžovas praėjusiuose rinkimuose Aleksandras Milinkevičius pareiškė praėjusią savaitę, kad nesibalotiruos, nes netiki rinkimų kampanijos sąžiningumu.

Vakarai, kurie atėjus A.Lukašenkai į valdžią dešimtojo dešimtmečio pabaigoje, nepripažino nė vienerių rinkimų Baltarusijoje, anksčiau sakė, kad nuo dabartinės kampanijos pobūdžio priklausys tolesni santykiai su Minsku.

Būsimi rinkimai pirmą kartą vyks Minskui smarkiai susipriešinus su Maskva, kuri duoda suprasti, kad nenori matyti nesukalbamo partnerio sąjunginės Baltarusijos vadovo poste per būsimus penkerius metus.

Kremliaus skleidžiamas purvas naudingas A.Lukašenkai?

Tačiau A.Lukašenka įsitikinęs, kad rinkimai vyks be kišimosi iš išorės nei iš Kremliaus, nei iš Vakarų nebus.

„Jokio kišimosi šalyje nebus, ir iš Rusijos, kaip mus baugina, ir iš Vakarų ar iš Amerikos“, – pareiškė A.Lukašenka šeštadienį žurnalistams Lydoje Gardino srityje.

Drauge Baltarusijos lyderis neatmetė galimybės, kad gali būti „dūrių, ir tai – du ar tris kartus“.

„Mes tam esame pasirengę. Bet aš padarysiu viską, kad rinkimai šalyje vyktų atvirai ir skaidriai“, – patikino A.Lukašenka, kurį JAV yra pavadinusios paskutiniu diktatoriumi Europoje.

Jis pabrėžė, kad per būsimus prezidento rinkimus gruodžio 19 dieną šalies likimą lems liaudis.

„Jokio kišimosi mes neleisime, o jo ir nebus. Kas nors šauks: „Papjausime, nuskandinsime“, bet aš štai jau, kaip matote, 16 metų gyvenu“, – sakė A.Lukašenka ir priminė patarlę: „Kam skirta būti nušautam, tas nenuskęs“.

Baltarusijos prezidentas ironizavo, kad jeigu Kremlius ir darys rinkimams kokią nors įtaką, tai „tik teigiamą“. „Juk visas šis purvas naudingas ne jiems, o mums. Duok, Dieve, kad jie taip paikai elgtųsi ir toliau“, – sakė ir pridūrė, kad „rinkimų raktai yra ne Kremliuje, o baltarusių kišenėje“.

Opozicija „groja balalaika“

Komentuodamas Baltarusijos opozicijos, mėginančios konsultuotis Rusijoje, veiksmus A.Lukašenka pareiškė, kad „tie, kurie vakar griežė Vakarų smuiku, šiandien groja balalaika Maskvoje“.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Mitingas Minske
AFP/„Scanpix“ nuotr./Mitingas Minske

„Jie važiuoja ten ne tik į pražvalgas, bet ir tam, kad gautų gerų pinigų. Mes žinome, kas jiems moka“, – pažymėjo A.Lukašenka.

Jis taip pat pareiškė, kad labiausiai suinteresuotas sąžiningais rinkimais. „Man reikia, kad iš tikrųjų remtų, o ne falsifikuotų rezultatų“, – sakė Baltarusijos lyderis.

Jis paragino Baltarusijos piliečius nusiraminti ir „mažiau žvalgytis į šalis“, drauge pažadėdamas saugumą ir ramybę.

Prezidento rinkimai vyks Baltarusijoje 2010 metų gruodžio 19 dieną. Rugsėjo 27 dieną respublikos Centrinė rinkimų komisija (CRK) numato surengti posėdį, kuriame bus sprendžiamas klausimas įregistruoti iniciatyvines grupes kandidatams iškelti. Vieno ar kito kandidato iniciatyvinė grupė turi surinkti ne mažiau kaip 100 tūkst. parašų jam remti.

Iki lapkričio 13 dienos galimi kandidatai į prezidentus turi pateikti į CRK reikiamus dokumentus, tarp jų anketą, turto ir pajamų deklaraciją. Kandidatų į prezidentus registracija vyks nuo lapkričio 13 iki 23 dienos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min